GündemManşet

Sarıyer polisi, Zekeriyaköy’de hırsızlık zanlılarını yakaladı! Hırsızlarla birlikte farklı ülkelere ait çok sayıda banknot ve elektronik cihaz ele geçirildi…

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri başarılı ve çok ses getirecek bir operasyona imza attı. Son dönemde bölgede sıkça yaşanan hırsızlık olaylarına karşı harekete geçen ekipler, bölgede şüpheli gördükleri kişi ve araçlar üzerinde uygulamalarını arttırdı.

ARAÇ İÇİNDE 3 ŞÜPHELİ VE ÇOK SAYIDA ÇALINTI MALZEME YAKALANDI

Polis ekipleri;  24 Aralık 2016 tarihinde saat:15.00 sıralarında Bahçeköy istikametinde yolun kenarında park halinde bulunan 34 AR 2803 Renault Fluence marka araç ve içerisindeki 3 kişiden şüphelenilerek uygulama yaptı. Polisin GBT yaptığı şahısların çeşitli suçlardan arandığı anlaşılırken, araç içinde çok sayıda elektronik cihaz ile farklı ülkelere ait banknotlar bulundu. Araçtaki şahıslar  Mahmut A., Recep Ç., Ümit T., gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

ARAÇTA; MISIR, ARJANTİN, YUNAN PARASI BULUNDU

Polisin yaptığı aramada söz konusu araçta şu malzemeler ele geçirildi; “2 adet lap top ve şarj kabloları, 1 adet klavye ve mouse, 8 adet çeşitli marka ve modellerde cep telefonu, 4 hafıza kartı,4 adet kol saati, 3 adet fotoğraf makinesi, 3 adet kol düğmesi, 7 adet taşlı kolye, 1 adet yüzük, 1 adet telkâri tabir edilen bileklik, 1 adet çanta,3 adet gözlük,3 adet anahtar,9 şişe çeşitli markalarda alkollü içki, 18 adet madeni para, 74 adet çeşitli değerde yabancı madeni para, poşet içerisinde 93 adet yabancı madeni para, 2 adet 10 TL, 24 adet 200 pound değerinde Mısır parası, 1 adet 100 pound değerinde Mısır parası, 1 pound değerinde Mısır parası, 1 yuan değerinde yabancı para, 1 adet 50 yuan değerinde yabancı para, 5 yuan değerinde yabancı para, 25 yazılı Irak parası, 5 yazılı Arjantin parası, 50 yazılı ve 5 yazılı Birleşik Arap Emirliklerine ait yabancı para,100 yazılı nevi belli olmayan yabancı para, 1 yazılı Malezya parası, 1 adet 100 yazılı İsrail parası,1 adet ışıldak, 2 çift eldiven, 1 adet bere, 1 adet hassas terazi,1 adet kadın parfümü, 2 adet şampuan ve 2 adet saç kremi, aracın bagaj kısmında ayarlı kurbacık diye tabir edilen alet…”

MALZEMELER SAMİ AVİGDOR’A TESLİM EDİLDİ

Gözaltına alınan şahıslar sorgusunda ele geçirilen malzemelerden laptopların kendi dükkanlarına ait olduğunu diğer malzemelerin kendilerine ait olmadığını söyledi. Şahıslara laptopları ve telefonları açmaları söylendiği ancak cihazları açamadıkları belirtildi. Polis yaptığı incelemede söz konusu cihazların sahibinin Sami Avigdor isimli bir kişi olduğunu tespit etti ve bu kişiye çalınan malzemeleri teslim edildi.

ZANLILARIN DOSYASI KABARIK! 18 HIRSIZLIK SUÇUNA KARIŞMIŞ

Şahıslar gözaltına alınan şahıslardan birinin, ‘Bileti olmaksızın spor müsabakalarını izlemek amacıyla spor alanlarına girmek suçundan arandığı, ayrıca uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak suçundan kaydı olduğu görüldü, diğerinin ise 2 adet hırsızlıktan, 1 adet suç eşyasının alınması suçundan kaydı olduğu ancak aranmadığı, şüpheli Recep Ç.’nin de 18 adet hırsızlık suçundan, 1 adet 6136 SKM, 1 adet kasten yaralama, 1 adet uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan kaydı olduğu anlaşıldı.

Asayiş Büro’daki işlemleri tamamlanan 3 zanlı adliyeye sevk edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir