GündemManşet

SARIYER’DE 93. YIL COŞKUSU! ON BİNLERCE KİŞİ CUMHURİYET’İ MEYDANLARDA ELLERİNDE TÜRK BAYRAKLARIYLA KUTLADI

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-10

_ayrac

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 93. yıl dönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Sarıyer’de on binlerce kişi ellerinde Türk Bayraklarıyla Sarıyer Belediyesi‘nin düzenlediği dev yürüyüşe katıldı, meydandaki Teoman konseriyle de geç saatlere kadar eğlendi.

_ayrac

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıl dönümü Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Büyük bir coşkuya dönüşen kortej yürüyüşünde açılan 1000 metrelik dev Türk Bayrağı vatandaşlar tarafından gururla taşındı.

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-9

3O BİN KİŞİ YÜRÜDÜ

Her yıl binlerce Sarıyerliyi bir araya getiren 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için Kefeliköy’den Sarıyer merkeze kadar uzanan kortejde gencinden yaşlısına alanı dolduran vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle, dillerinde marşlarla Cumhuriyete sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdi. Sarıyer’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, spor kulüplerinin yanı sıra Sarıyer Belediyesi çalışanlarının tek yürek olduğu korteje balıkçılar da denizden eşlik ettiler. Öte yandan Türk Hava Kurumu’na bağlı paraşütçüler de gök yüzünde Cumhuriyet Bayramıyla ilgili bayraklar açarak izleyenleri büyüledi.

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-3

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR!

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önündeki toplanan on binlerce kişiye konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti 93 yaşında. Cumhuriyeti senede bir kez veya sadece sloganlar eşliğinde kutlamak yerine yaşam biçimi yaptığımızda, gerçek anlamı ortaya çıkacaktır. Yaşam biçimine dönüşen ve insanlar tarafından özümsenen cumhuriyet, yaşadığımız terör, darbe girişimi ve diğer tüm sorunları mutlaka en aza indirecektir. Geleceğin inşası yine cumhuriyetin ilkelerine sımsıkı bağlı kalmaktan geçmektedir. Cumhuriyet değerlidir” dedi. Fener alayı ile başlayan kutlama, Teoman ve Grup 27 konserleriyle son buldu.

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-8

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-17cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-11

cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-1   cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-14cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-4 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-5 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-6 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-2cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-7     cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-12 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-13  cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-15 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-16  cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-18 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-19 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-20 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-21 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-22 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-23 cumhuriyet-bayrami-kutlamasi-sariyer-belediyesi1-24 sariyer-de-30-bin-kisi-cumhuriyet-icin-yurudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir