GündemManşet

Sarıyer’de bir daireye 6 bin 300 lira su faturası geldi

sariyer-su-faturasi

_ayrac

Sarıyer’de bir arkadaşıyla birlikte yaşayan Ali Aksu, 3 aylık su faturasının 6 bin 308 TL olarak gelmesi nedeniyle büyük bir şok yaşadı. Soluğu İSKİ’de alan Aksu başından geçenleri anlattı.

_ayrac

HAMAM İŞLETMİYORUM

Dairede 3,5 yıldır oturduğunu belirten Aksu, “Faturalarımız düzenli olarak geliyor ve ödeniyor. Ortalama 55 ila 70 arasında farklılık gösteriyor. Aralık ayında 6 bin 308 TL’lik bir fatura geldi. Sebebini İSKİ’ye sorduk. ‘Saatiniz sökülüp incelenecek’ dediler. Saati incelediler herhangi bir arızasının olmadığını söylediler. Bana göre bu saatte bir arıza var. Ben burada 2 kişi kalıyorum. Ortalama 70 TL-100 TL arasında gelen su faturası 3 ay 15 gün içinde 6 bin TL nasıl oluyor? Ben burada dükkan da otel de işletmiyorum. Dairemde hamam da oto yıkama da yok. Niye bu kadar fatura geldiğini yetkililere soruyorum. Yetkililere de sordum ‘Bizde bir hata yok. Saatiniz düzgün, borcu ödeyeceksiniz. Ödemek istiyorsanız da taksit yapalım, kolaylık sağlayalım’ yanıtını verdiler.” şeklinde konuştu.

“SU KAÇAĞI YOK”

Yüksek faturayı ödeme durumunun olmadığını ifade eden Ali Aksu, “Tesisatınızda kaçak falan vardır dediler ama kontrol ettirdik hiçbir yerde su kaçağı yok. Sabah evden çıkarken vanayı kökünden kapatıp çıkıyoruz. Dışardan kapatıyoruz. Böyle bir şey olma durumu da yok. Bu faturaya itiraz ediyoruz gereğinin yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Related Articles

One Comment

  1. Sizinkide birseymi hic oturmadigim bir evde benim.ismim verildi diye 1200 tp su parasino bana kitlediler:)iski yi aradim bu evlen hic bor alakam yok ikamet adresim yillardir ayni sizle bir sozlesmem varmi imzam varmi benim adimi deyilde tayyip.erdoganin adini verselerdi onami yazicaktiniz faturayi,evet dedi boz oraya geldik birda kim oturuyo dedil sizin adiniz verdiler bozde size yazdik;))))saka gibi,odemedim bakacam nasil dava acicak nasil tahsil edicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir