GündemManşet

SARIYER’DE DENİZCİLİK KONFERANSI DÜZENLENDİ!

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (5)

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Derneği “Avrupa Periferik Denizcilik Bölgeler Konferansı” Balkan ve Karadeniz Komisyonu genel kurulu Sarıyer’de yapıldı.

_ayrac

Geniş Karadeniz bölge temsilcilerini bir araya getirerek, artan işbirliği perspektiflerini ortaya koymayı, ortak girişimler taahhüt etmeyi, iyi komşuluk teşvik etmeyi ve bölgedeki ekonomik büyümeyi desteklemek amacıyla düzenlenen toplantı Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciliği, aynı zamanda Karadeniz Ekonomik İşbirliği Derneği’nin genel merkezi olan Müşir Fuat Yalısı’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya açılış konuşmasını yapmak üzere davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bölgesel kalkınma konusunda yerel yönetimlerin önemini anlattı.

Genç: Formül, insanı yaşama katmakta

“Bizim, Sarıyer Belediyesi olarak temel bir yaklaşımımız var: İnsanı yaşama ve tüm faaliyetlerimize katmak ve hep hayatın içinde olmak. Sürekli olarak halkla iç içe olmak ve her eylemimizi onlarla birlikte gerçekleştirmenin, icraatımızı daha da verimli hale getirdiğini, tecrübelerimizle görüyoruz. Sorunların saptanması ve çözümlerin planlanması konusunda, hizmet ettiğimiz kitleleri de sürece dâhil etmenin meyvelerini hep topladık, topluyoruz. Çünkü sadece yerel kalkınma değil, bölgesel kalkınma açısından da, hizmet ettiği kitle ile birlikte hareket eden yerel yönetimlerin çok önemli rolü olduğunu biliyoruz.” dedi.

Üye ülke temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının birinci oturumunda “Balkan ve Karadeniz Bölgesinde Politika ve İşbirliği Programları”, ikinci oturumunda ise Avrupa Periferik Denizcilik Bölgeler Birliği ve Karadeniz Bölgeler ve Yerel Yönetimler fikir alış verişi” görüşüldü.

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (1)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (2)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (3)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (4)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (6)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (7)

avrupa-periferik-denizcilik-konferansi-sariyer (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir