GündemManşet

SARIYER’DE FATİH VE UFUK OKULLARI’NDA HİMMET TOPLANTILARINA KATILAN İSİMLER TESPİT EDİLDİ

feto-sariyer1

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de FETÖ soruşturmasında sürpriz ve sıcak gelişmeler yaşanıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca büyük bir titizlikle yürütülen soruşturmalar kapsamında Sarıyer’de değişik mahallelerde gözaltılar ve aramalar yapılıyor. Gözaltına alınan isimler arasında bazı polisler ve emniyet görevlileri de bulunuyor.

2 FETÖ OKULU’NDA HİMMET TOPLANTISI

Yapılan soruşturma kapsamında FETÖ’nün Sarıyer’de iki okulu Fatih ve Ufuk Okulu‘nda himmet toplantılarının yapıldığı ve Sarıyer’de çok sayıda ismin bu toplantılara katılarak bağışlar yaptığı öğrenildi. Bazı okullarda görevli müdürler ve öğretmenlerin de bu toplantılara katıldığı tespit edildi. Ufuk Okulları’nda görevli gözaltındaki bazı müdürlerin telefonlarından da Bylock programı çıktı. Örgütün “Sarıyer imamı” olarak lanse edilen ve halen Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Muzaffer Taşkın’ın da Bylock kullandığı tespit edildi.

FETÖ’NÜN SARIYER YÖNETİCİLERİ BELİRLENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca yürütülen soruşturmalarda, örgütün ilçede faal olarak görev ve propaganda yapan bazı isimlerine ulaşıldı. Örgüt yapılanmasının Sarıyer’de FETÖ’ye ait bu 2 okulda bir araya geldiği belirlendi. Örgütün üst düzey imamlarının toplanma noktası olan bu okullarda, milli eğitimde görevli müdür ve öğretmenlerin de toplantılara çağrıldığı ardından ise tayin tehdidiyle zorla himmet ve kurban ödemeye mecbur bırakıldıkları tespit edildi. Savcılıktan gelecek yeni gözaltı kararları ışığında, polisin önümüzdeki günlerde Sarıyer’de çok sayıda FETÖ yöneticisini daha gözaltına alması bekleniyor.

FETÖ operasyonlarının tüm detayları SARİYERGAZETESİ.COM’da olacak… Bizi takip edin!

muzaffer-taskin-tutuklandi11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir