GündemManşet

Sarıyer’de kafa karıştıran olay! Ulusal basın: “FSM Köprüsü çıkışında bomba bulundu. Emniyet; “Bomba değil, çakmak tüpü”

bomba-panigi-sariyer1_ayracSarıyer’de dün gece ulusal basına göre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu geçişi istikametinde yol kenarındaki şüpheli motosiklette el yapımı bomba tespit edildi. Fünyeyle patlatılan bombanın ardından emniyetten yapılan açıklamada ise söz konusu paketin içinde bomba değil çakmak tüpü olduğu ifade edildi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Ulusal basında görevli gece muhabirlerinin dün gece servis ettiği haberlere göre, Sarıyer FSM Köprüsü üzerinde bir motosiklet üzerinde bomba bulundu. Emniyet’ten yapılan açıklamada ise fünyeyle patlatılan paketten bomba değil, çakmak tüpünün çıktığı açıklandı. TEM Otoyolu’nun Maslak kesiminde, Harp Akademileri Tüneli’ne bırakılan motosiklet polisi alarma geçirdi. Üzerinde düzenek bulunan motosiklet fünyeyle patlatıldı. Olay saat 21.15 sıralarında meydana geldi. Otoyolun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönüne giden araç sürücüleri, tünel içinde terk edilmiş bir motosiklet olduğunu fark ederek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri motosikletin üzerinde bomba süsü verilmiş düzenek olduğunu görünce, çevrede güvenlik önlemi alarak bomba imha uzmanına haber verdi. Bu sırada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametindeki 2 şerit güvenlik gerekçesiyle bir süre trafiğe kapatıldı. Bomba imha uzmanı polis, fünye yardımıyla motosikleti kontrollü bir şekilde patlattı. Yakıt deposu parçalanan motosiklet bir anda alev aldı. Bomba imha ekipleri yangın tüpüyle alevleri söndürdü. Olay Yeri İnceleme ekibinin yaptığı araştırmanın ardından motosiklet olay yerinden kaldırılarak yol yeniden trafiğe açıldı.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA; “BOMBA DEĞİL, ÇAKMAK TÜPÜ”

Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Akşam saatlerinde TEM Otoyolu Ankara istikameti Maslak yol ayrımında bulunan köprü altında terk edilmiş halde bir motosiklet bulunmuş, motosiklet üzerinde dışarıdan görünür şekilde bir çakmak tüpü olduğunun anlaşılması üzerine, durum şüpheli bulunarak olay yerine uzman ekipler çağrılmış ve gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır. Uzman ekipler tarafından çakmak tüpü fünye ile patlatılmak suretiyle etkisiz hale getirilmiş ve çakmak tüpünden başka bir şey olmadığı anlaşılmıştır” denildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler