GündemManşet

Sarıyer’de oturan Amerikalı öğrenci tecavüze uğradı

_ayracSarıyer’de yaşayan 22 yaşındaki Amerikalı öğrenci I. D., Şişli’de bir gece kulübünün çıkışında kendisine yardım etmek bahanesiyle yaklaşan 17 yaşındaki Birkan Y.’nin tecavüzüne uğradı._ayrac

Sarıyer’de yaşayan 22 yaşındaki Amerikalı öğrenci I.D., erkek arkadaşıyla Şişli’de bir gece kulübünde eğlendi. İlerleyen saatlerde, erkek arkadaşı kulüpten ayrıldı. Bir süre daha eğlenen I.D., erkek arkadaşından sonra evine gitmek için dışarı çıktı. Ana cadde üzerinde taksiye binmek isteyen I.D., gelen bir otomobile otostop yaptı. 24 yaşındaki Birkan Y., aracını durdurarak, otostop yapan genç kızı otomobiline aldı. Yanında 17 yaşındaki arkadaşı C.K. da bulunan Birkan Y., iddiaya göre Fulya’daki ağaçlık alana götürdüğü genç kıza tecavüz etti. İddiaya göre yanındaki C.K., da gözcülük yaptı.

SARIYER POLİSİNE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Cep telefonu Birkan Y., tarafından gasp edildiği öne sürülen genç kız, Zincirlikuyu yakınlarında E-5’de yol kenarına atıldı. Başka bir sürücü tarafından I.D., Sarıyer’deki evine götürüldü. Olayın şokunu üzerinden atan I.D., Sarıyer’de polise giderek şikayetçi oldu. Üniversite öğrencisi genç kızın iddiaları üzerine Gasp Büro Amirliği ekipleri soruşturmayı başlattı.

11 KİLOMETRELİK GÜZERGAH GÖRÜNTÜSÜ İNCELENDİ

İddialar üzerine görüntü araştırması yapan dedektifler, genç kızın araca binerken görüntüsüne ulaştı. Aracın gittiği noktalardaki 11 kilometrelik güzergahta görüntüler incelendi. yapılan araştırmada otomobilin plakası tespit edildi. Bir şirkete ait olduğu belirlenen aracı kullanan kişinin Birkan Y. olduğu tespit edildi.

SATIN ALAN BAYİ HAKKINDA DA İŞLEM YAPILDI

I.D.’nin gasp edilen cep telefonunda satıldığı bayi de tespit edildi. Bayiye giderek cep telefonuna el koyan polis, yetkili hakkında hırsızlık malı satın aldığı için yasal işlem başlattı.

BİRKAN Y. TUTUKLANDI

Olayın şüphelisi olarak aranan Birkan Y. ile yanında gözcülük yapan C.K. yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Genç kız tarafından teşhis edilen Birkan Y. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. C.K. da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir