GündemManşet Altı

Sarıyer’deki esrarengiz çatışmanın sırrı çözüldü

Sarıyer Çatışma- yazılı_ayracSarıyer’de yaşanan çatışmanın sırrı çözüldü. Ömer Erdal Akkartal ve Naci Şerifi’nde aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Akkartal başka bir suçtan tutuklandı._ayrac

Sarıyer’de hafta sonu yaşana silahlı çatışmanın ardından başlatılan operasyon kapsamında İranlı iş adamı Naci Şerifi Zindaşti ve 7 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili detaylı bilgi paylaşılmadı. Zindaşti’nin kızı ve kızının şoförü, 2 yıl önce uğradıkları silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü.

CUMARTESİ SABAHI ÇATIŞMA

Geçtiğimiz Cumartesi sabah saatlerinde Sarıyer’de meydana gelen çatışma sonrası olay yerinde 2 şüpheli gözaltına alınmıştı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında çatışmanın Ömer Erdal Akkartal ve Naci Şerifi Zindaşti’nin aralarındaki husumet yüzünden çatıştığı belirlendi.

ZİNDAŞTİ İLE 6 KİŞİ GÖZALTINDA

Önceki gün operasyon düzenleyen polis Zindaşti ile birlikte 6 kişiyi gözaltına aldı. Emniyette sorguları tamamlanan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Akkartal’ın ise başka bir suçtan tutuklandığı öğrenildi.

“ASIL HEDEFİ BENDİM” DEMİŞTİ

26 Eylül 2014 günü Büyükçekmece’de lüks bir cipe gerçekleştirilen saldırıda Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Şerif Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç öldürülmüştü. Olaydan sonra açıklama yapan Naci Şerifi Zindaşti, “Daha önce tehdit aldım. Çocuklara bir şey yapacaklarını zannetmiyordum. Hedef bendim” diye açıklama yapmıştı. Zindaşti’nin Ergenekon davasının gizli tanıkları arasında geçiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir