GündemManşet

Sarıyer’deki yardıma muhtaç yaşlılar ve engellilerin tüm ihtiyaçları belediye bünyesindeki SAYBAB ekibi tarafından karşılanıyor!

sariyer-belediyesi-saybab1 (7)

_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in belediye içinde kurdurduğu SAYBAB ( Sarıyer Belediyesi Yaşlılara Bakım Birimi) isimli ekip, ilçe genelindeki yaşlıları ev ev ziyaret ederek temizlikten, ev bakımına, gıda ihtiyacından eşya ihtiyaçlarına kadar tüm eksiklikleri gideriyor. Düzenli olarak ev ziyaretleri yapan ekip aynı zamanda ilçedeki engelli ailelerinin de benzer ihtiyaçlarını karşılıyor.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye bünyesinde özel olarak kurdurduğu SAYBAB isimli özel ekiple, ilçe genelindeki yaşlılara ve engelli vatandaşların yaşadığı ailelere geniş kapsamlı hizmetler sunuyor. Kısa adı SAYBAB olan Sarıyer Belediyesi Yaşlılara Bakım Birimi’nde çalışan ekip, ilçede yaşayan ve kendi ihtiyaçların karşılayamayacak durumda olan yaşlılar ile engelli ailelerine sahip çıkıyor.

EV TEMİZLİĞİNDEN GIDA YARDIMINA KADAR TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

sariyer-belediyesi-saybab1 (3)

SAYBAB bünyesinde çalışan belediye çalışanları, ellerindeki listelerde isimleri yazılı yaşlıların evlerine periyodik olarak gidiyor ve tüm eksikleri yerinde inceleyerek o ihtiyaçları karşılıyor. Sarıyer’de yaşayan, kimsesi olmayan, yardıma muhtaç, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşların evleri periyodik olarak baştan aşağı temizleniyor, insani ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olunuyor. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Engelli Koordiasyon Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında oluşturulan özel ekip, özverili çalışması, sıcak ve insancıl yaklaşımıyla, misafiri oldukları evlerde yaşayan yurttaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyorlar.

YARDIMA MUHTAÇ YAŞLILAR VE ENGELLİLER TEK TEK TESPİT EDİLİYOR 

SAYBAP ekibi, ilgili müdürlüklere gelen talep doğrultusunda, evlere giderek tespitte bulunuyor ve uygun görülmesi halinde evde temizlik, boya – badana ve tamirat işlemleri yapılıyor. Gerekli durumda eşya, giysi ve gıda yardımında bulunuluyor. Periyodik olarak sağlık taraması da yapılan projede yaşlı, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlara kuaför hizmeti de sağlanıyor. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Sarıyer’in hemen hemen her mahallesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşan ekipler, talep ve tespitler doğrultusunda tüm ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak hizmet götürdü ve götürmeye de devam ediyor.

sariyer-belediyesi-saybab1 (1)

sariyer-belediyesi-saybab1 (2) sariyer-belediyesi-saybab1 (4)

sariyer-belediyesi-saybab1 (5)

sariyer-belediyesi-saybab1 (6)

sariyer-belediyesi-saybab1 (8)

sariyer-belediyesi-saybab1 (10)

sariyer-belediyesi-saybab1 (11)

sariyer-belediyesi-saybab1 (12)

sariyer-belediyesi-saybab1 (13)

sariyer-belediyesi-saybab1 (14)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir