GündemManşet

SARIYER’DEN HANDAN TOPRAK BENLİ’YE DESTEK

handan-toprak-benli

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer İlçe Kadın kolları, iki gün önce silahlı saldırıya uğrayan “Toprak Ana” lakaplı Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ye destek verip olayı kınadı.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, 2 Kasım 2016 günü akşam saatlerinde ikamet ettiği sitenin yönetimi ile görüşürken Avcılar Belediyesi makam aracının ön camından şoför mahalline kurşun isabet etmiş ve camı delerek içeri düşmüştü. Olay esnasında aracın içerisinde kimsenin olmaması sayesinde herhangi bir yaralanma durumunun olmadığı bildirilmişti.

handan-toprak-benli1

SORARLAR BİR GÜN SORARLAR

Toprak Ana” lakaplı Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ye yönelik saldırı yurdun dört bir yanında protesto edildi. Başta CHP’liler olmak üzere toplumun her kesiminden vatandaşlar olaya tepki gösterdi.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a ve Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’a yapılan bu mermili saldırıları kınayarak başladı.

CHP Sarıyer İlçe Kadın kolları da bugün Avcılar Belediyesi önünde düzenlenen eyleme giderek Dr. Handan Toprak Benli’ye destek verdi. Belediye binası önüne toplanan çok sayıda insan yapılan saldırıyı kınarken; basın toplantısının ardından bina önüne inip Avcılarlı hemşehrileri ile kucaklaşan Toprak Ana’ya “ Size atılan kurşun bize atılmıştır” diyerek destek mesajlarını ilettiler. 1001 Çiçek Kadın Korosunun üyeleri de, gençler ve çalışanlarla birlikte Ruhi Su’nun Sorarlar Bir Gün Sorarlar türküsünü hep bir ağızdan söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir