GündemManşet

Sarıyer’in eski kaymakamı Ömer Karaman’a hacker tuzağı!

omer-karaman1_ayrac
Sarıyer’de 5 yıl boyunca kaymakamlık yaptıktan sonra Kocaeli’nin Darıca İlçesi’ne kaymakam olarak atanan Ömer Karaman‘ın facebook hesabı kimliği belirsiz kişilerce çalındı. Polise başvuran Karaman, kendi hesabını çalan dolandırıcıların yakalanmasını istedi, yakın dostlarını da tuzağa düşmemeleri için uyardı.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in Eski Kaymakamı Ömer Karaman’ın, facebook hesabı kimliği belirsiz kişilerce ele geçirildi ve bu hesaptan pek çok kişi dolandırılmak istendi. Halen Darıcı’da görev yapan Kaymakam Karaman, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen Bilişim Suçları Bürosu ekipleri, söz konusu kişileri tespit etmeye çalışıyor.

KARAMAN, DOLANDIRICILARA KARŞI HERKESİ UYARDI

Deneyimli Kaymakam Ömer Karaman, yaşanan gelişme üzerine yakın dostlarını sosyal medya üzerinden uyardı, hesabını çalan sahtekarlara karşı herkesin uyanık olmasını istedi. Karaman’ın konuyla ilgili paylaştığı mesajlar şöyle; ”
“Arkadaşlar siber saldırı yapan adilere inanmayın bunlar profili alıp arkadaşlık isteği gönderip, menfaat sağlamak istiyorlarmış emniyet araştırıyor. Saldırı olan eski profili kapattık. Sizlerden ricamız kimse kabul etmesin çok yaygınmış bu tür heklemeler… İlgilerinize teşekkür…

Arkadaşlar eski hesabımı Türk Telekom’da çalışıyorum diye sahtekarlık yaparak heklemişler, lütfen hiç bir arkadaş kabul etmesin, ayrıca emniyet siber suçlar kısmına şikayet ettim, böyle şerefsizlere sizler de gerekli olanı yapın..”

darica-kaymakami-omer-karaman

Ömer Karaman kimdir?

13 Mart 1959 yılında Erzurum’un İspir İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Halitpaşa İlkokulu, Ortaöğrenimini Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra Erzurum Lisesi’ni bitirdi.

Erzurum Eğitim Fakültesi’nden sonra, 1984 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Mülki İdareler Amirliği mesleğine intisap etti. İki yıl Trabzon İli, Akçaabat İlçesi vekil Kaymakamlık görevinde bulundu.

73. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla bitirip, 1989 yılında Denizli İli, Babadağ İlçesi’nde Kaymakamlık görevine başladı. Daha sonra Malatya İli, Yazıhan İlçesi’nde “Kurucu” Kaymakamlık yaptı. Bu görev esnasında 1 yıllığına A.B.D. ‘ye dil eğitimi için gitti. 1993-1995 yılları arasında Çankırı İli Eskipazar İlçe Kaymakamlığı, 1995-1998 yılları arasında Kars İli Sarıkamış İlçe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

29.09.1998 Tarihinde Gaziantep İli, Şahinbey İlçe Kaymakamı olarak atandı. 23.02.2004 tarihinden itibaren 8 ay Giresun İli Vali vekili olarak görev yaptıktan sonra, 16.04.2004 tarihinde İzmir Vali Yardımcılığına atandı. 17.09.2009 tarihinde Sarıyer Kaymakamı olarak göreve başladı. 02.09.2014 tarihinde Darıca Kaymakamlığı görevine atanmış olan Ömer KARAMAN, İngilizce bilmekte, evli ve üç çocuk babasıdır.

29.09.1998 Tarihinde Gaziantep İli, Şahinbey İlçe Kaymakamı olarak görev yaptığı sırada Gaziantep’in tarihi şanlı kahramanı olan Şahinbey’in anılarından ve milli mücadele dönemini anlatan ayrıca Ömer KARAMAN’ın burada görev yaptığı süre boyunca yaşamış olduğu anılarından oluşan “ŞAHİNBEY ŞANLI SAVUNMA” isimli belgesel niteliğindeki romanı 2013 yılında okuyucuyla buluşmuştur. Aynı zamanda 2013 yılında Sarıyer Kaymakamlığında görev yaptığı sırada Sarıyer’in Tarihi ve Turistik Değeri olan “Telli Baba Kimdir?” isimli kitabın ve yine 2013 yılında “Sarıyer’in Tarihi Çeşmeleri” kitabının projelendirilip yayımlanmasına öncülük etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir