GündemManşet

Sarıyerli muhtarlar kahvaltıda buluştu!

    IMG_8629   _ayracSarıyerli muhtarlar, Sarıyer Market’in düzenlediği muhtarlar kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıda Sarıyer’in problemleri konuşuldu._ayrac

IRMAK USTA / HABER MERKEZ

Sarıyer’in köklü kuruluşları arasında yer alan Sarıyer Market öncülüğünde Büyükdere’deki Pileki Pide Restoran’da yapılan muhtarlar toplantısına Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediye Meclis üyesi Oktay Aksu, Sarıyer Market Genel Koordinatörü Semih Özcan ve Sarıyerli muhtarlar katıldı.

PERSONEL ALIMI İÇİN MUHTARLARDAN YARDIM İSTENDİ

IMG_8641

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Sarıyer Market Genel Koordinatörü Semih Özcan, “Sarıyer Market olarak 52. Yılımızda Sarıyerlilerle beraber bir çalışmaya imza atmak istiyoruz. Sektörümüz içinde bizimle birlikte çalışabilecek nitelikli personeller alacağız. Bu konuda sizlerden yardım istiyoruz. Kasadan temizlikçiye her departmanımızda çalışacak personel alımımız olacak. Bunlarında Sarıyerli olmasına önem veriyoruz” dedi.

HIRSIZLIKLARA KARŞI ÖNLEMLER KONUŞULDU

IMG_8632

Özcan’ın ardından söz alan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak da son dönemde Türkiye’de ve Sarıyer’de artan terör ve hırsızlık olaylarına değindi. Sarıuçak, özellikle muhtarlık binalarında güvenlik kameralarıyla hırsızlara karşı caydırıcı güvenlik önlemleri alınması gerektiğini söyledi.

SARIYER’DE SOKAK İSİMLERİ DEĞİŞECEK

IMG_8623

Muhtarların mahallelerde vatandaşlara dokunan ilk basamak olduğunu belirten Sarıyer Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ise Sarıyer’deki muhtarlarla belediye arasındaki iletişim daha da koordineli olabilmesi için muhtarlara bilgilendirme yaptıklarını söyledi. Muhtarlarla birlikte çalışmaktan keyfi aldıklarını da dile getiren Coşkun, “Sarıyer’deki kimi sokak isimleri de değişecek. Nüfusun az olan sokaklar, nüfusu fazla olan sokaklarla birleştirilecek. Ancak bu değişiklikler, şimdilik seçim sonrasına bırakıldı” dedi.

COŞKUN TERÖRE DİKKAT ÇEKTİ

IMG_8640

Sarıyer ve Beykoz’un “terör” konusunda İstanbul’un en sıkıntılı semtlerinden biri olduğuna dikkat çeken Coşkun, “Bu sıkıntıların aşılması konusunda kanun teklifine gerek var ve bunun öncüsü neden Sarıyer olmasın” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu