GündemManşet

Sarıyerli Gazi Sabri Gündüz: Bacaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz

sariyerli-gazi-agustos-2016

_ayrac

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve eşi Selçuk Bayraktar Sarıyerli Demokrasi Gazisi Sabri Gündüz’ü ziyaret ettiler.

 _ayrac

15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı koyduğu sırada köprüde yaralananlardan birisi de yine Sarıyerli Sabri Gündüz’dü. Hastanede tedavisi devam eden 30 yaşındaki gündüz Ayazağa’da oturuyor.

10 gün yoğun bakımda kalan Sabri Gündüz’ün Şişli Etfal Hastanesi’nde tedavisine devam ediliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile eşi Selçuk Bayraktar da Demokrasi Gazisi Sabri Gündüz’ü ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Selçuk Bayraktar, “15 Temmuz gecesinde sizin gibi kahramanların sayesinde gerçekten büyük bir badire atlattık. Bu ülkede darbe yapmaya kalkışan hainlere gereken dersi vererek muzaffer oldunuz. Türk halkı bu fedakârlığınızı asla unutmayacaktır” diyerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bacağından yaralanan ve tedavisine İstanbul’da devam edilen Sabri Gündüz ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ilgi ve alakalarından dolayı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar’a teşekkür etti.

sariyerli-gazi-agustos-2016-1

BACAKSIZ YAŞANIR AMA VATANSIZ YAŞANMAZ

15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde açılan ateş sonucu yaralanan Bartınlı Sabri Gündüz (30), o gece yaşadıklarını anlattı.

Darbe gecesi abdestini alıp eşi ve çocuğu ile helalleşerek evinden ayrılan Sabri Gündüz, İstanbul Boğaz Köprüsü’nde cuntacı askerlerin açtığı ateş sonucunda diz kapağının altından vurularak yaralandı. Yaralı gencin bindirildiği araç da cuntacı askerler tarafından tarandı.

Darbe girişimi gecesinde vurulan Bartınlı Sabri Gündüz, yaşadıklarını şöyle anlattı: “O akşam uykudan uyanıp televizyonu açtığımda bir şeyler olduğunu ve ortalığın karıştığını gördüm. TRT’de sokağa çıkma yasağını da görünce abdestimi alıp beşikteki çocuğumu öptüm ve eşimle vedalaşıp evden çıktım. Arkadaşlarla birlikte Levent’ten Boğaziçi Köprüsü’ne kadar bir saat yürüdük. Köprüye giden ilk grubun içindeydik. Askerle konuşmaya çalıştık ama işe yaramadı. Bir anda asker vurmaya başladı. Genç bir arkadaş vuruldu. Onu alıp hastaneye götürmek için hamle yaptığımda bir ses duydum, ’atış serbest, vurun şerefsizleri’ dedikleri anda beni de vurdular. Bir araç asker ile aramıza girdi ve genç bir arkadaş tek başına beni kaldırarak arabasına bindirdi ve arabaya birçok mermi isabet etti. Bütün lastiklerini patlattılar arabanın. Köprüyü geçince boş bir ambulans varmış ona binip hastaneye gittik. Mermi diz kapağımın altından girip atardamarı parçaladı ve çok kan kaybediyordum. Hastanede direk ameliyata aldılar ve çok şükür hayatta kaldım. Allah vatanımıza milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. 10 günden fazla yoğun bakımda kaldım, çok canım acıdı ama bir daha olsa yine aynı şeyi yaparım. Bacaksız yaşanır, bastonla yaşanır ama vatansız yaşanmaz.

Ayazağa’da oturan Sabri Gündüz aynı zamanda Sarıyer’in sevilen isimlerinden İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Karaman’ın da damadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir