GündemManşet

Sarıyerli Keşkek’i Genç’in elinden tattı

  SARIYER KEŞKEK (4)  _ayracSarıyer Kastamonular Derneğini’n düzenlediği Keşkek Festivali’nin açılışını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerlilere kendi elleriyle Keşkek dağıttı._ayrac

Sarıyer Kastamonular Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Keşkek Festivali, Sarıyer Kapalı Pazar Alanı’nda başladı. Festivalin açılışında yöresel bir lezzet olan 1,5 ton Keşkek dağıtıldı. Yapılan Keşkek’i vatandaşlara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç dağıttı. Altın gün boyunca sürecek olan festivalde Kastamonu yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satışının gerçekleşeceği stantlar kurulacak.
SARIYER KEŞKEK (5)

AÇILIŞ KURDELESİNİ GENÇ KESTİ
SARIYER KEŞKEK (1)

Keşkek Festivali’nin açılışını da yapan Şükrü Genç “Neyi amaçlıyorsanız onu gerçekleştirmenizi can-ı gönül’den istiyorum” diyerek açılış kurdelesini kesti. Stantları tek tek gezip yöresel lezzetleri tadan Şükrü Genç, vatandaşlarının da dertlerini dinleyerek onlara da çözümler üretti.

5 BİN KİŞİYE 1,5 TON KEŞKEK DAĞITILDI
SARIYER KEŞKEK (6)

Açılışın ardından Keşkek standına geçen Şükrü Genç, burada dev kazanlarda yapılan 1,5 ton keşkeki vatandaşlara kendi elleriyle dağıttı. Sarıyer halkının yoğun ilgi gösterdiği festivalde yaklaşık 1,5 ton keşkek, 5 bin kişi tarafından saatler içerisinde tüketildi.
SARIYER KEŞKEK (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir