GündemManşet

SASİDER’DEN İFTAR YEMEĞİ

sasider-iftar-korupark-2016

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) geleneksel olarak her yıl verdiği iftar yemeğinde bir kez daha Sarıyerlileri bir araya topladı. İftar yemeğine yaklaşık iki bin kişi katıldı.

_ayrac

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) ilçedeki bürokrat, siyasetçi, spor, sivil toplum kuruluşu temsilcileri başta olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiyi geleneksel iftar yemeğinde bir araya getirdi.

KORUPARK İSTANBUL’da düzenlenen SASİDER’in iftar yemeğine yoğun katılım oldu. SASİDER Başkanı Ali Genç ve yönetim kurulu üyeleri konuklarla tek tek ilgilendi. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra, ilahi ve semazen gösterisinin sunulduğu iftar yemeğinde; ülkemiz ve Sarıyer için birlik ve beraberlik mesajları verilerek dua eşliğinde oruçlar açıldı.

sasider-iftar-2016-korupark (4)

BİRÇOK İSİM AYNI MASADA TOPLANDI

SASİDER’in iftarına; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, AK Parti Sivas Eski Milletvekili Selami Uzun, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, STK temsilcileri, muhtarlar, şehit yakınları, gaziler ve basın mensupları ve çok sayıda özel davetli katıldı.

ali-genc-iftar-konusma2

 

“AYNI SOFRADA BULUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Davetlilere kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Genç, “On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın, soframızda ekmeğimizi paylaşmanın sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün bizleri katılımlarıyla onurlandıran siz değerli misafirlerimize yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Ramazan birlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının en çok iç içe girdiği ve yaşandığı, maneviyatın tüm insanlığı buram buram sardığı, yetim ve öksüzün başının okşandığı, muhacirlerin korunup gözetildiği, zekât ve fitrelerimizi ihtiyaç sahiplerine vererek manevi olarak arındığımız, içinde bin aydan daha kıymetli Kadir Gecesi’ni müjdeleyen mübarek bir aydır. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak Sarıyer’de yaşayan yaklaşık 70 bin hemşerimizle, 400 bin Sarıyerli kardeşimiz bu coğrafyada kader birliği yaparak bir bütün oluşturmuştur. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak güzel ilçemizin yaşanabilir bir belde olması için üzerimize düşen her ne varsa yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Vatanı için şehit düşen askerlerimize ve emniyet güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şimdiden, idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Programlarından dolayı iftara katılamayan Prof. Dr. Tansu Çiller, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve CHP Milletvekili İlhan Kesici de mesaj gönderdi.

sasider-iftar-2016-korupark (1)

sasider-iftar-2016-korupark (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir