GündemManşet

SİZİN DE SOKAĞINIZIN İSMİ DEĞİŞEBİLİR! SARIYER’DE AYNI İSMİ TAŞIYAN TAM 756 SOKAĞIN ADI YENİDEN BELİRLENİYOR!

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (6)

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Sarıyer ilçesi sınırları içinde kalan ve aynı ismi taşıyan toplam 756 sokağın adı değiştiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yazı üzerine ilçe genelinde mükerrer sayılan (aynı isimden birden fazla bulunanlar) sokakların isimleri yeniden belirleniyor. Yeni düzenlemeye göre ilçe genelinde aynı ismi taşıyan ikinci bir sokak olmayacak.

KİLYOS’TA 47 YENİ, 10 MÜKERRER SOKAĞA İSİM BELİRLENDİ!

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (2)

Uygulama Kilyos’tan başlatıldı. Kilyos Muhtarlığı’nda bir araya gelen Sarıyer Belediyesi Numarataj ekibi görevlileri, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri ve mahalle muhtarı Turgut Serdarlı hem mahalledeki 10 mükerrer isimli sokağa yeni isimler belirledi, hem de mahallede yeni oluşturulan 47 sokağa isimler koydu.

SAİME GÜNDÜ; “SARIYER’DE 756 MÜKERRER SOKAK İSMİ DEĞİŞECEK!”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya bu konuda bilgiler veren belediyenin deneyimli isimlerinden Numarataj Şefi Saime Gündü; “Sarıyer genelinde 756 adet mükerrer yani aynı ismi taşıyan sokak var. Yeni uygulamayla birlikte bir ilçede aynı ismi taşıyan sadece tek sokak olacak, ikinci bir sokak olmayacak. Biz de ilçemizdeki tüm mahallelerde mükerrer olan tüm sokakların isimlerini yeniden belirleyeceğiz” diye konuştu.

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (1)

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (3)

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (4)   sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (7)

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (8)

sariyerde-sokak-isimleri-değişiyor1 (9)

sariyerde-sokak-isimleri-112(5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir