GündemManşet

Şükrü Genç kadınları kırmadı, “Sarı Gelin” türküsüne eşlik etti!

         8mart (10)

_ayrac

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen kahvaltıya katılan Belediye Başkanı Şükrü Genç, kadınlarla birlikte Sarı Gelin Türkü’sünü söyledi.

_ayrac

TAŞKIN YÜKSEL ŞAHİN/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Büyükdere’deki RİVA Restoran’da düzenlenen kahvaltıya Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin de katıldı. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile çok sayıda partili kadının eşlik ettiği programda, Belediye Başkanı Genç ile Milletvekili Didem Engin’e kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Katılımın yoğun olması nedeniyle salonda adeta boş yer kalmadı.

Programın sunumunu CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihal Yeşilbaş yaptı. Programda konuşan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, hükümetin kadına yönelik yanlış politikalarını eleştirerek, kadınların toplumdaki yerinin önemine değindi.

ŞÜKRÜ GENÇ, “KADINLAR DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALI”

8mart (5)

Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, kadınların dayanışma içinde olması gerektiğinin altını çizdi. Sadece bir gün değil her gün bu coşkunun olması gerektiğini belirten Genç, tüm kadınların 8 Mart’ını kutlayarak sözlerini tamamladı.

DİDEM ENGİN; “KADINLARIMIZ 2. PLANA ATILIYOR”

CHP İstanbul Milletvekilli Didem Engin de programda söz alarak eğitim sistemindeki bozukluklarına vurgu yaptı. Mecliste verdiği soru önergesine hatırlatma yapan Engin, kadınların ikinci plana atıldığını ifade etti. Salonda bulunan kadınlara bu durumu kabul etmemelerini söyleyen Engin, kadın dayanışmasının önemine dikkat çekti.

8mart (9)

BAŞKAN, KADINLARLA BİRLİKTE SARI GELİN’İ OKUDU

Öte yandan CHP’li kadınların ısrarı üzerine kadınlarla birlikte sahneye çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kadınlarla birlikte Sarı Gelin Türkü’sünü söyledi. Belediye Başkanı Genç, türkü performansı salondaki herkesten büyük alkış topladı.

8mart (11)

Programın sonunda CHP Bağcılar İlçe Teşkilatı’nda Kültür Sanat Komitesi’nde görev alan tiyatro oyuncusu Serpil Bal, kadınların toplumdaki yeri ile ilgili tek kişilik bir oyun sergiledi.

8mart (7)

8mart (8)

8mart (1)

8mart (3)

 

8mart (2)

8mart (4)

8mart (6)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir