GündemManşet

ŞÜKRÜ GENÇ SÖZÜNÜ YİNE TUTTU! BAHÇEKÖY’DEKİ YAŞLI GÜNDÜZ BAKIMEVİ CUMARTESİ GÜNÜ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILIYOR!

bahcekoy-yasli-bakim-evi1 (7)

_ayracSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, önem verdiği projelerden birini daha hayata geçiriyor. Yaşlı vatandaşlarımızın gün boyu misafir edileceği ve toplumun bir parçası olarak günlük yaşamla bütünleşeceği Yaşlı Gündüz Bakımevi’nin ilki hizmete giriyor. Bahçeköy’deki Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Yaşlı Gündüz Bakımevi‘nin açılışı Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Yaşlı Gündüz Bakımevi/ Kreşi adı verilen bina Bahçeköy’de ve 15 kişi kapasiteli olacak. Binanın, bir tarafında “Semt Evi”, bir tarafında “Çocuk Gündüz Bakımevi” ve “Yaşam Evi” bulunuyor. Sarıyer Belediyesi bu proje için atıl durumdaki bir binayı prefabrike sistemle tadil etti. Ve 26 Mart’taki açılışa hazırlanıyor.

“YAŞLI GÜNDÜZ BAKIM EVİ”NDE SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?

Bu hizmetten yararlanmak isteyen, 60 yaş üstü yaşlılar sabah evlerinden “Yaşlı Gündüz Bakım Evi”ne getirilecek. Onları binada sertifikalı bir belediye personeli karşılayacak. Gün boyu yemek hizmeti bulunan binada, biri kadınlar için iki dinlenme odasının yanı sıra, hizmet ve hobi odası da olacak.

YAŞLI BURSU

Ayrıca, Yaşlı Kreş Evi’nde, yaşlıların ürettiği resim, tasarım, dikiş, patik, tespih vb. ürünlerin satışı da, yine ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine, “Yaşlı Burs”u olarak dönecek. Böylece, yaşlılar bir taraftan üretip gelir elde ederken, diğer taraftan deneyimlerini çocuklara aktarma imkânı bulacaklar. Çocuklar ise ilgilendikleri branşın uzmanı bir yaşlının deneyimden yararlanırken, öte taraftan burs imkânına da sahip olacak. Yaşlılardan sadece yemek hizmetine karşılık sembolik bir ücret alınırken, Yaşlı Kreş Evi’nden şehit ve gazi yakınları iskontolu yararlanabilecek.

Yaşlı Kreş Evi’ndeki, yaşlılar, düzenli olarak doktor ve psikolog kontrolünde tutulurken, ayda bir kez hamam olmak üzere, spor tesisleri ve her tür aktiviteden yararlanabilecekler. Yine yaşlılar, belli aralıklarla tiyatroya ve geziye götürülecekler. Yapılan protokol ile yaşlılar atlı terapilerden yararlanacaklar.

Sistemden kısa süreli yararlanmak isteyen yaşlılarımız da günlük, hatta saatlik hizmet alabilecekler. Projenin ilerleyen süreçte, engelli ailelere ve yaşlılara hizmet eden Yaşam Köyü’ne dönüştürülmesi planlanıyor.

Sarıyer Belediyesi daha önce de engelli çocukları gün boyu ev sahipliği yapan EÇADEM ve “Çocuk Gündüz Bakımevi/Kreşi” gibi özgün projeleri uygulamaya almıştı.

TARİH : 26.03.2016
SAAT : 14.00
YER : Cami Sokak No: 9 / Bahçeköy

bahcekoy-yasli-bakim-evi1 (2)  bahcekoy-yasli-bakim-evi1 (4) bahcekoy-yasli-bakim-evi1 (5) bahcekoy-yasli-bakim-evi1 (6) 

Bir yorum

  1. BAŞTA SARIYER BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ŞÜKRÜ GENÇ BEYEFENDİ OLMAK ÜZERE , TÜM MECLİS ÜYELERİMİZE,,EMEĞİ GEÇEN DİĞER KİŞİLERE, SAYGILARIMI ARZ EDERİM….HAYIRLI UĞURLU OLSUN….İŞTE ÖRNEK BELEDİYE ,,İŞTE BELEDİYECİLİK BUDUR…ÖRNEK BAŞKANIMIZ.ALLAH SİZLERDEN VE TÜM EKİP ARKADAŞLARINIZDAN RAZI OLSUN…AMİN…YOLUMUZ HALKIN YOLU.HAKKIN YOLUDUR…O YOL İSE İŞTE ORTA DA. C.H.P.’NİN YOLUDUR… MEHMET AYDIN,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir