GündemManşet

Şükrü Genç talimat verdi; “Maslak’taki plazalar tek tek inceleniyor”

sukru-genc-sariyer-maslak-kacakplazalar11

_ayrac

Türkiye yine ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM’un gündeme taşıdığı “Maslak’ta 30 katlı kaçak plaza yıkılacak” haberini konuşuyor. Haberimizden sonra gün boyu gazeteci ve televizyoncuların akınına uğrayan Sarıyer Belediyesi yaptığı resmi açıklamada, yıkım olayını doğruladı.

***

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ekibine, sadece Maslak’taki kaçak plazaları değil aynı zamanda ilçe genelindeki tüm kaçak projelerin incelenmesini ve gerekli işlemlerin yapılmasını istediği öğrenildi. İmar Müdürlüğü ekipleri, Maslak’ın yanı sıra Zekeriyaköy’de yüzlerce milyon dolarlık medyatik projeleri de mercek altına aldı.
_ayrac

***

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

SARİYERGAZETESİ.COM’un bir özel haberi daha ülke gündemine oturdu. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun “Maslak’ta Doğuş Grubu’na ait 30 katlı plaza kaçak olduğu gerekçesiyle komple yıkılacak” başlığıyla duyurduğu haber; ulusal basında, iş dünyası ve siyaset dünyasında geniş yankı buldu.

GAZETECİLER SARIYER’E AKIN ETTİ!

Sarıyer Gazetesi’nin haberinden sonra bugün çok sayıda gazeteci ve televizyoncu sabah erken saatlerden itibaren Sarıyer Belediyesi’ne akın etti. Maslak’taki yıkım olayı konusunda belediyeden resmi bilgiler alan gazeteciler, gün boyu ilçe genelinde ve Maslak’ta çekimler yaptı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in iş gereği şehir dışında olmasından dolayı gazeteciler Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile röportaj yaptılar. Sarıyer Belediyesi, gazetemizde yayınlanan yıkım haberini resmen doğrulayarak, yıkımın kısmen değil tüm binayı komple kapsadığını açıkladı. Anadolu Ajansı, İHA, CİHAN, Sözcü, Cumhuriyet, Habertürk gibi birçok basın kuruluşu gün boyu Sarıyer’de bu gelişmeleri yakından takip etti, bu konuda okuyucularına haberler geçti. Çok sayıda internet haber sitesi de Maslak’taki şok yıkımı sayfalarına taşıdı. Sarıyer Gazetesi’ni arayan çok sayıda gazeteci de konuyla ilgili olarak Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’dan bilgiler aldı.

OPERASYON İLÇE GENELİNE SIÇRADI

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’nin edindiği çok özel bilgilere göre Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Maslak’taki imara aykırı tüm kaçak plazalara yasal işlem yapılması için kesin talimat verdi. Belediye Başkanı Genç’in, sadece Maslak’ta değil aynı zamanda ilçede halen yapımı devam eden ve aralarında Zekeriyaköy‘deki medyatik dev projelerin de bulunduğu tüm inşaatların incelenmesini istediği öğrenildi. Aynı zamanda Sarıyer’de tapu sorunu çeken yüz binlerce vatandaşın sorunlarının çözümü konusunda yoğun çalışmalar yürüten Sarıyer Belediyesi, bir yandan da yasalara uymayan milyonlarca dolarlık tüm projeleri de tek tek incelemeye aldı.

SARIYER GAZETESİ, önümüzdeki günlerde gündeme bomba gibi düşecek sürpriz gelişmeleri yine ilk kez sizlerle paylaşacak! Bizi takip edin!

sariyer-belediyesi-maslakta-kacak-plazayi-yikacak-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir