GündemManşet

Taksim’de canlı bomba saldırısı

tAKSİM

_ayrac

Türkiye’nin en kalabalık yürüyüş alanı olan İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Bir canlı bombanın kendini patlattığı eylemde 5 yurttaş hayatını kaybetti.
_ayrac

Taksim İstiklal Caddesi’nde Galatasaray Meydanı’na ve Demirören Alışveriş Merkezi’ne yakınlarında bir canlı bombam kendini patlattı. Patlama sonrası ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi ise yaralandı. 12 yaralının ise yapancı uyruklu olduğu öğrenildi.

istiklal-caddesi-nde-canli-bomba-saldirisi-5-8275119_7914_m

YARALILAR ŞİŞLİ VE HASEKİ’DE

Patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevkedildi. Polis, caddeyi giriş-çıkışlara kapatırken, patlamanın meydana geldiği alanı güvenlik çemberi içine aldı. İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yaralanan 1’i ağır 5 kişi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 2’si ağır yaralı 10 kişi ise Şişli Etfal hastanesine sevk edildi. Olay yerinde canlı bomba ile birlikte 3 cansız bedenin bulunduğu bildirildi.

Sarıyer gazetesi olarak hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet, ülkemize başsağlığı dileriz. Yapılan alçak saldırıyı ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir