GündemManşet

TARABYA’DA DEV ZİRVE

binali-yildirim

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Grand Tarabya Oteli, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı İhracat Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. Bugün başlayan ve 2 gün sürecek zirvede Türkiye’nin ihracat rotası çizilecek. Zirve nedeniyle Tarabya ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Türkiye ihracatının tüm aktörleri iki gün sürecek dev zirve için bugün İstanbul’da buluşuyor. Ekonomi Bakanlığı himayesinde ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ev sahipliğinde düzenlenecek “İhracat Zirvesi 2016” 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin ihracat rotasını çizecek. Başbakan Binali Yıldırım’ın da ihracatçıların sorunlarını dinleyeceği zirvenin açılış konuşmalarını Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yapacak.

polis

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Global Ekonomi ve Politik Bakış, İhracatın Finansmanı, İhracatta Yeni Pazarlar, Dijital Dönüşüm ve e-Ticaret, Hizmet İhracatının Yükselen Yıldızları, Sanayi 4.0 ve Lojistik ve Gümrük gibi başlıklar altında düzenlenecek konferans ve panellerin yer alacağı İhracat Zirvesi 2016’da ayrıca, ihracatçıların sorunlarını dile getireceği “İhracat Forumu” gerçekleştirilecek.

Forum, bugün saat 15.00’ten 18.00’e kadar devam edecek. Foruma Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılması bekleniyor.

Etkinlik nedeniyle Tarabya Oteli ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis ekipleri ve keskin nişancılar otele giden yol üzerinde konuşlandırıldı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler