GündemManşet

Topbaş; Fatih’te dövülen Tatlıcı Ali’den helallik istedi, İstanbul Valiliği de açıklama yayınladı!

dayak

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Fatih Balat’ta bir seyyar satıcının dövülmesi ve olayın sosyal medyada geniş yankı bulması gündemdeki sıcaklığını koruyor. Olaya karışan zabıta görevlileri hakkında soruşturma açılırken, bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir zabıtaları tarafından dövülen Ali Kıtmir’i (Tatlıcı Ali lakaplı) cep telefonuyla arayarak “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

TOPBAŞ, TATLICI ALİ’DEN HELALLİK İSTEDİ

kadir-topbas21

Kıtmir’e telefonda geçmiş olsun dileklerini ileten Topbaş, zabıtalar tarafından sergilenen davranışı anlayamadığını vurgulayarak, belediyenin vatandaşa hizmet için bulunduğunu dile getirdi. Topbaş, şöyle konuştu: “Kusura bakmayın, hakkınızı helal edin, bazen böyle davranışlar da ortaya çıkabiliyor. Gereken idari işlem yapılacak ama üzücü bir tablo ortaya çıktı. Buna çok üzüldüm. Şu an görevim icabı Kolombiya’dayım. Oraya geldiğimde ziyaretinize de geleceğim. Geçmiş olsun diyorum ve şifa diliyorum. 76 bin çalışanımız var, maalesef bir çalışanımızın hatası belediyemizi, yönetimimizi etkiliyor. Allah’a emanet olun.”

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYINLADI

Öte yandan İstanbul Valiliği, söz konusu olayla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada şöyle denildi;

BASIN DUYURUSU

İlimiz Fatih İlçesi Balat mevkiinde, 12.10.2016 tarihinde seyyar satıcı (Tatlıcı) Ali Kıtmir ile zabıta görevlileri arasında vuku bulan ve sosyal medyada görüntüleri paylaşılan olaya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sorumlular hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.
Bununla beraber sosyal medyada şahsın ”15 Temmuz Gazisi olduğu” şeklindeki paylaşımlar üzerine
Valiliğimizce yapılan tetkikte şahsın gazi olduğuna dair bir kayda rastlanmamıştır. Ayrıca Ali Kıtmir ile iletişime geçilmiş olup kendisinin ”15 Temmuz Gazisi” olduğuna yönelik herhangi bir beyanının olmadığı da anlaşılmıştır.

Yanlış anlamaların ve buna bağlı olarak yapılabilecek istismarların önlenmesi bakımından keyfiyet, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

AK TROLLER, SARIYER’İ KARALAMAK İSTEDİ

Öte yandan sosyal medyada bazı troller, söz konusu olayın sözde Sarıyer Tarabya’da yaşandığı şeklinde paylaşımlar yaparak Sarıyer Belediyesi hakkında karalama yapmak istediği görüldü. Oysa valiliğin yaptığı açıklamada olayın Fatih Balat’ta yaşandığı ve dayakçı zabıtaların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalıştıkları ifade edildi. Topbaş da Tatlıcı Ali lakaplı Ali Kıtmir’den özür dileyerek bu konudaki üzüntülerini paylaştı.

İŞTE VALİLİĞİN YAPTIĞI O AÇIKLAMA

valilik-tatlici-ali

Bir yorum

  1. sahtekarların hepsi nereye çekiyorlar konuyu hedef saptırıyorlar…neymiş gazi değilmiş yok oradaymış buradaymış ulan şerefsizler adam dövülmüş hemde devlet tarafından devletin görevlileri tarafından bunu açıkla neden böyle bir olay olmuş ..g.tü kurtarmak için neredeyse seyyar satıcı kendi kendini dövmüş diyeceksiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir