GündemManşet

TÜM TÜRKİYE SARIYERLİ DİLEK’İ KONUŞTU

Sarıyer’de 18 Ekim 2015 günü Pazar günü düzenlenen terör operasyonu sırasında göğsünden vurularak öldürülen 25 yaşındaki Dilek Doğan, ölümünün birinci yıldönümünde sosyal medyanın gündemi oldu. Dilek Doğan, atılan binlerce tweet ile en çok konuşulanlar listesinde yer aldı.

dilek-dogan1-3

Sarıyer Armutlu Mahallesi’nde geçen yıl 18 Ekim 2015 Pazar günü polis, DHKP-C’ye yönelik düzenlediği operasyonda 16 adrese baskın yapmıştı. Polis, girdiği bir evde Dilek Doğan’ı silahla vurarak yaralamıştı. Hastaneye kaldırılan 25 yaşındaki Dilek Doğan hayatını kaybetmişti.

SEVENLERİ ONU YALNIZ BIRAKMADI

Operasyondan sonra Dilek’in polise direndiği, tahrik ettiği iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sonunda polis Yüksel M’ye 26.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Olayla ilgili 4’üncü duruşma geçen hafta yapılmış ve adliye önünde olaylar çıkmıştı.

fft99_mf6184313-1

İşte bu olayın üzerinden tam 1 yıl geçti. 25 yaşındaki Dilek Doğan’ın öldürüldüğü günün yıldönümünde sevenleri onu yalnız bırakmadı.  Dilek Doğan, ölümünün birinci senesinde sosyal medya platformunda binlerce tweet ile en çok konuşulanlar listesinde yer aldı.

Ünlü kişilerin de tweetleri ile dakikalar içerisinde tt listesine girdi ve o üzücü gün tekrardan yaşandı. Binlerce üzüntülü ve sitemkar tweetler ile anıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir