GündemManşet Altı

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi’nden gazetemize ziyaret!

turk-kadinlar-birligi-sariyer1

_ayracTürk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir ve dernek yöneticilerinden Bilge Karaduman ile Melek Yamanoğlu Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

***

İmtiyaz Sahibimiz ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun ağırladığı TKB yöneticileri, önümüzdeki dönemde Sarıyer’de yapmayı planladıkları projelerini anlattı.

_ayrac

MERT CİN/ SARIYER GAZETESİ

Bu Pazar günü Dernek Yöneticisi Bilge Karaduman’ın dernekte imza günü yapacağını belirten Başkan Hülya Demir, 7 ve 8 Mart’ta peş peşe iki farklı etkinlik düzenleyeceklerini belirtti. 7 Mart’ta Rumeli Feneri İlköğretim Okulu’nda velilere sinema gösterimi ve çeşitli ikramlarda bulunacaklarını belirten Demir, Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart’ta ise Rumeli Kavağı’ndaki Güney Kıldıran Okulu’nda aynı etkinliği yapacaklarını ifade etti. Ayrıca 27 Şubat’ta Bilge Karaduman’ın Darüşşafaka Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde imza günü olacak.

hulya-demir2

DEMİR; “SARIYER İÇİN GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ”

Sarıyer için güzel projeleri olduğunu belirten TKB Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, “Dernek olarak pek çok eksiğimiz var, bir yandan bunları çözmeye çalışıyoruz diğer yandan da Sarıyer için yeni yeni projeler geliştiriyoruz. Biz Sarıyer’in uç noktalarındaki insanlara ulaşmak ve önceliği onlara vermek istiyoruz. Sarıyer’in merkezindeki bölgelerde zaten herkes etkinlik yapıyor, önemli olan ulaşılamayan kesimlere ulaşmak. Dernek olarak ben ve çok değerli yönetici arkadaşlarımızla işte bunu yapmaya çalışıyoruz. Hepimiz özverili çalışıyoruz” diye konuştu.

Türk Kadınlar Birliği, Türk kadınlarının sosyal ve siyasal alanda daha etkin rol üstlenmesi için 1924 yılında kurulmuş, derneğin Sarıyer’deki şube başkanlığına ise geçtiğimiz aylarda Hülya Demir seçilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir