GündemManşet Altı

Üsküdar Beykoz ve Beşiktaş Sarıyer metro hattı başlıyor

sariyere-metro-mujdesi3

_ayrac

Üsküdar Beykoz ve Beşiktaş Sarıyer metro hatlarında çalışmalar başlıyor. 27 Haziran’da ihaleleri yapılacak her iki hatın sahil yollarındaki yoğunluğu azaltması hedefleniyor.

***

Nisan ayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni metro hattının geleceğini ifade etmiş ve Üsküdar-Beykoz ile Beşiktaş-Sarıyer arasında konumlandırılacak olan iki hattın bir ay içinde ihaleye çıkacağını ifade etmişti.

Her iki sahil güzergahındaki yoğunluğun azalması gerektiğini ifade eden Topbaş’ın bahsettiği iki hat da aynı gün, 27 Haziran tarihinde ihaleye çıkıyor. Habertürk’ün haberine göre işte her iki hat hakkında detaylar:

Üsküdar-Beykoz Hattı 18 km

18 kilometreden meydana gelecek olan Üsküdar Beykoz metro hattı ihale sonrasında işe başlama tarihinden itibaren 300 günde tamamlanacak. Söz konusu metro hattıyla Üsküdar Beykoz arası mesafenin yaklaşık 30 dakikaya inmesi hedefleniyor.

sariyere-metro-mujdesi2

Beşiktaş-Sarıyer Hattı 18.4 km

Üsküdar-Beykoz metro hattıyla aynı gün ihalesi yapılacak olan Beşiktaş-Sarıyer metro hattı projesi toplamda 18.4 kilometrelik bir alanı kapsıyor. Söz konusu projenin ihale sonrasında işe başlama tarihi itibariyle 300 günde tamamlanması hedefleniyor. Söz konusu hattın Beşiktaş kısmında Kabataş Mahmutbey hattıyla birleşmesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir