GündemManşet

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde bu sabah saatlerinde bir kaza daha meydana geldi

3.kopru-kaza-30-agustos-2016-2

_ayrac

2 TIR’ın karıştığı kazaya selfie çektirmek için duran ve duraklama yapan sürücülerin araçlarının neden olduğu belirtiliyor

_ayrac

Yavuz Sultan Selim köprüsü üzerinde 2 TIR’ın karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Kazaya köprüden gegen sürücülerin selfie çekmek araçlarını durdurmalarının yol açtığı belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre köprünün Avrupa yakasına geçiş istikametinde meydana gelen kazaya en az 2 TIR birbirine çarptı. 1 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı kazanın ardından trafik her iki istikamette de durma noktasına geldi. Yaklaşık 2 saatlik bir çabanın sonunda araçlar olay yerinden kaldırıldı ve trafik normale döndü.

3.kopru-kaza-30-agustos-2016-1

SELFIE ÇEKEN SÜRÜCÜLERİN ARAÇLARI NEDEN OLDU

İddiya göre kazaya selfie çektirmek araçlarını köprü üzerinde duduran sürücüler yol açtı. Bu sürücülerin araçlarını durdurmaları yada hızlarını düşürmeleri nedeniyle ortaya çıkan düzensiz trafiğin kazanın nedeni olduğu belirtiliyor.

POLİS YOK, İLK MÜDAHALE VATANDAŞLARDAN

Kazanın hemen ardından kaydedilen görütülerde, olay yerinde hiç bir polisin ya da görevlinin olmadığı gözleniyor. Olay yerindeki yaralıya yine vatandaşların yardım etmeye çalıştığı görülüyor.

TIR KAMYON VE OTOBÜSLERİN ŞERİT İHLALLERİ

Öte yandan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarınının açılmasından sonra bu güzergahı kullanan sürücüler, birçok ihlale tanık olduğunu bildiriyor. İstanbullu sürücülerin ilgilerini yönlendirdiği nokta olan köprü ve bağlantı yollarında polisin olmadığı gözleniyor. Otobüs ve kamyonların 4 şeridin tamamını tereddüt etmeden kullandığı görülüyor.

ARAÇLAR KALDIRILDI, TRAFİK NORMALE DÖNDÜ

Kaza nedeniyle Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün diğer istikametinde de trafik yoğunluğu yaşandı. Yaklaşık 2 saatlik bir çabanın sonunda araçlar olay yerinden kaldırıldı ve trafik normale döndü.

ucuncu-bogaz-koprusunde-ilk-trafik-kazasi1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir