GündemManşet

ZEKERİYAKÖY HALKI TEPKİLİ! SİYAH KALEM’İN KÖY PROJESİ’NDE GECELERİ AĞAÇLAR KESİLİYOR, YETKİLİLER KATLİAMA DUR DESİN!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Zekeriyaköy’deki en büyük projelerden KÖY Projesi’nde geceleri ağaç kesildiğini belirten bölge halkı, Orman Bölge Müdürlüğü ve Sarıyer Belediyesi yetkililerinin olaya bir an önce el koymasını istiyor. Ağaç katliamına karşı tepkilerini ve ortak isyanlarını sosyal medyadan paylaşan bölge halkı, emniyet güçlerinin olaya duyarsız kaldığını da savunuyor.

GECELERİ GİZLİ GİZLİ AĞAÇ MI KESİLİYOR?

Siyah Kalem tarafından gerçekleştirilen Köy Projesi’nde yaşananları, söz konusu projenin hemen yakınındaki bölgede oturan SARIYER OLAY yazarı Çiçek Sekban Tüfekçi de sosyal medyadan şu sözlerle anlattı;

“Merhabalar. Tarakçı Caddesi Karaağaç Konakları’nda oturuyoruz. Köy Projesi’nden sitemizin arkasına doğru gizli gizli ağaç kesmek suretiyle yol açıldığını ve birkaç haftadır her gece bir aracın geçtiğini belirtmeliyim. Ve bu durumdan şikayetçiyiz. Bu gece de sitenin arka kapısında durup silah attılar. Sitemizin arka tarafında yol olmadığını da ayrıca belirtmeliyim. Gecen it kopuk mudur? Projede çalışanları mıdır? Havaya ateş edenler kimdir? Ve geceleri neden ağaç kesiyorlar? Bu durumu nereye şikayet etmeliyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir