GündemManşet

Zeytinburnu’da bir cami imamı Cuma hutbesinde CHP’li Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç’i cami cemaatine hedef gösterdi!

sariyer-gazetesi-cami-imami-sukru-genc-i-hedef-gosterdi _ayracTürkiye dün utanç verici tarihi bir provokasyona ve kışkırtmaya sahne oldu. Zeytinburnu Maltepe Mahallesi’ndeki Ülker Camii imamı, AKİT‘te yayınlanan ve yalan olduğu ortaya çıkan bir haber üzerinden Cuma hutbesinde CHP’li Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç’i yüzlerce cemaate açıkça hedef gösterdi. Büyük tepkiye neden olan imam skandalı nedeniyle Sarıyer Belediyesi savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Zeytinburnu dün benzerine hiç bir yerde rastlanmayacak büyük bir rezalete ve provokasyona ev sahipliği yaptı. İslam dünyasının mübarek günü Cuma günü yaşanan bu rezalet hem Sarıyer siyaseti hem de Türkiye siyasetinde büyük tepkiye neden olacağa benziyor. Zira ilk kez ve sadece SARİYERGAZETESİ.COM’dan okuyacağınız bu habere sizler de çok şaşıracaksınız.

CAMİ İMAMI HUTBEDE SARIYER’İ HEDEF GÖSTERDİ

Halk arasında Bayrampaşa sınırları içinde olduğu sanılan ancak resmiyette Zeytinburnu İlçesi Maltepe Mahallesi Kışla Caddesi 23 numarada yer alan Maltepe Ülker Camii’nde dün Cuma namazı kılan yüzlerce kişi büyük bir siyasi tahrike tanık oldu. Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile Bayrampaşa İtfaiye Bölge Grup Amirliği’nin hemen karşısında kalan Maltepe Ülker Camisi’nde Cuma namazı kılan çok sayıda polis ve esnaf, camide ilginç bir provokasyona maruz kaldı. Cami imamı, hutbedeyken devlet memuru ve din görevlisi olduğunu unutup bir siyasetçi gibi CHP’yi ve CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni diline doladı. Yalan haberleri nedeniyle mahkemelerden yediği cezalar ve kışkırtıcı yayınlarıyla tanınan AKİT’te önceki gün yayınlanan ve resmi makamlarca yalanlanan “Şükrü Genç cami arsasını köpek barınağı yaptı” başlıklı sözde haberi hutbede yorumlamaya kalkışan cami imamı, yalan haber üzerinden Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç hakkında cemaate hedef gösterici ifadeler kullandı. Tıpkı bir siyasi parti lideri gibi davranarak CHP’yi de hedef tahtasına oturtan cami imamı, camide asla konuşulmaması gereken siyasi bir üslupla hem Sarıyer Belediyesi hem de Başkan Şükrü Genç’i hedef alıcı kelimeler kullandı. Sarıyer Belediyesi’nin cami düşmanlığı, Belediye Başkanı’nın da sözde din düşmanlığı yaptığı anlamına gelen kışkırtıcı sözler kulandı. Öyle ki cami imamının vaazından etkilenen cemaatten bazıları camide olduğunu unutup CHP, Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç’i yuhaladı. Öte yandan cami imamının provokasyonu çok sayıda cemaatin de tepkisine neden oldu.

CAMİDEKİ SAĞDUYULU VATANDAŞLAR OLAYI HABER VERDİ

ulker-cami-imami-sukru-genc-i-hedef-gosterdi

Zeytinburnu’da bir camide yaşanan imam rezaleti, o sırada camide bulunan çok sayıda sağduyulu vatandaşın ve CHP’lilerin peş peşe Sarıyer Belediyesi’ni arayarak durumu haber vermesiyle gün yüzüne çıktı. Cuma namazı kılmak için gittikleri camide siyasi provokasyona maruz kalan vatandaşlar, camide yaşanan skandalı tüm detaylarıyla Sarıyer Belediyesi yetkilileriyle paylaştılar.

AVUKATLAR DEVREDE, İMAM ÖZÜR DİLEMEZSE “TUTUKLANABİLİR”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla harekete geçen belediye avukatları söz konusu caminin provokatör imamı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Çok sayıda cami cemaatinin de adliyede imam aleyhine şahit olmak için belediyeyle gönüllü olarak temasa geçtiği öğrenildi. Olaydan hemen sonra Sarıyer Belediyesi yetkilileri söz konusu imamı telefonla arayarak bu konudaki hatasını yine aynı şekilde gelecek hafta Cuma günü hutbeden düzeltmesini istedi.

Hutbede Sarıyer Belediyesi hakkında konuştuklarını kabul eden cami imamı, “Amacım sadece eğer böyle bir şey varsa bilinmesini istedim” diyerek kendini savundu. Belediye yetkilileri “Sizin göreviniz camide siyaset yapmak, hutbede yalan manşetleri cemaate anlatmak değil. Sizin göreviniz yasal olarak bellidir. Gelecek Cuma da SÖZCÜ, HÜRRİYET’in haberlerini mi cemaate paylaşacaksınız” diyerek tepki gösterdi.

Hutbede Sarıyer Belediyesi’ne yönelik söylediği sözleri kabul eden cami imamı, eğer bu hafta Cuma günü hutbeden Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç’ten özür dilemezse hakkında kesin olarak yasal işlem başlatılacak.

“SUÇ; HALKI KIŞKIRTMAK, ANAYASAL DÜZENİ BOZMAYA ÇALIŞMAK”

Sarıyer Belediyesi avukatları, hakaret, görevi kötüye kullanmak gibi suçların yanı sıra imamı halkı açıkça kin ve düşmanlığa tahrik etmek, iç kargaşa çıkarmak, anayasal düzene tehdit oluşturacak davranışlarda bulunmak gibi pek çok farklı suçlardan Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etmeye hazırlanıyor. Ayrıca söz konusu cami imamının FETÖ örgütü mensubu olup olmadığının savcılık tarafından araştırılması da istenebilecek. Belediye avukatları suç duyurusu dilekçesinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ilçe genelindeki çok sayıda camiye verdiği hizmetleri, halka kazandırdığı camileri-mescitleri, camilere yönelik yaptırdığı tadilat-bakım-temizlik gibi pek çok belediye hizmetlerini de dosyaya ekleyecek.

Şimdi tüm gözler önümüzdeki cuma gününe çevrildi. Cami imamı cuma günü hutbeden tatmin edici bir şekilde Sarıyer Belediyesi ve Şükrü Genç’ten özür dilemezse, camide cuma namazını kılacak belediye avukatları cami çıkışında soluğu savcılıkta alacak…

sariyer-olay-sayfalari-sariyer1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir