Kültür-SanatManşet

Sarıyer’in teknolojide yeni gözdesi; Sarıyer Teknoloji Evi

Hazır3_ayrac
Sarıyer’in en iddialı teknoloji marketleri arasında yer alan Teknoloji Evi’nin kurucusu Oğuzhan Altıntaş ile konuştuk. _ayrac

Elektronik ve elektrik mühendisi Oğuzhan Altıntaş tarafından Sarıyer’de açılan Teknoloji Evi elektronik cihazların tamiri konusunda Sarıyer’in en iddialı işletmeleri arasında yer alıyor. Teknoloji Evi’nde her çeşit telefon, bilgisayar oyunu, oyun konsolu ve oyun çeşitleri bulunmakta olup, bunlara her çeşit tamir bakım ve onarımı yapılmaktadır. Teknoloji Evi’ni Sarıyer Merkez Pasajı’nda ziyaret edebilir ya da 0212 242 15 15’den ulaşabilirsiniz.

TEKNOLOJİ EVİ’NİN HİKAYESİ

Teknoloji Evi’nin kurulum hikayesini şirket sahibi, Oğuzhan Altıntaş’a Teknoloji Evi’ni nasıl kurduğunu sorduk. İşte Oğuzhan Altıntaş’ın ağzından kendi hikayesi: “Aslında fikir babası en yakın arkadaşımdır. Teknolojiye ilgim olduğu için okul sonrası bir teknoloji mağazası açmayı düşünüyordum ama planım tek bir ürün üzerineyken, en yakın arkadaşım bana her teknolojik alet hakkında bilgim olduğunu hatırlattı. Ben de tüm teknolojik ürünlerin birleştiği, bakım ve onarımının yapıldığı bir konsepte Teknoloji Evi’ni kurdum.
Hazır2

Oyun konsolları, tablet, PC, cep telefonları kısacası her teknolojik ürünün bulunduğu bir teknoloji evi yarattık. Tabi ki Sarıyerliyiz, bu sebeple Sarıyer’deki tüm dostlarımıza en iyi hizmeti en kısa sürede vermek için bulunuyoruz. Özellikle tamir sektöründe en hızlısı olmayı hedefliyoruz. Tecrübeli esnaflar arasında genç bir yetenek olarak kendimi görüyorum. Kısa zamandaki hedefim ise öncelikle Sarıyeri ve Teknoloji Evi’ni Türkiye’ye ye tanıtımını en güzel şekilde yapmak.

OĞUZHAN ALTINTAŞ

Aslında 88 izmit doğumluyum ama 3 yaşındayken Sarıyer’e taşındık. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sarıyer’de okudum. Daha sonra Trakya Üniversitesi Elektrik-elektronik ve Anadolu üniversitesi Dış ticareti bitirdim. Çocukluğumdan beri merakımdır elektronik ürünler.

HERŞEY COMODORRE64 İLE BAŞLADI
Hazır

Comodorre64 ile başlayan oyun merakım atari Sega, Playstation derken bugünlere kadar geldi. Daha sonra elimin tamire yatkınlığını gördüm. Cep telefonu tamiri, oyun konsolları tamiri derken işin hep arka planındaydım. Artık satışla birlikte ön plana da çıkmayı başardım ve 2016 yılının Şubat ayında Teknoloji Evi’ni kurdum. Özellikle internet ağında başardığımız güzel satışlar üzerine online satış sitelerinde ödüllere layık görüldüm. Başarım tamamıyla insanların ihtiyaçlarını kısa sürede ve uygun fiyata ürün temin etmekten geldi.

Sarıyer Teknoloji Evi olarak, Sarıyer Gazetesi Reklam Müdürü Taşkın Yüksel Şahin’e ilgilerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir