Kültür-SanatManşet Altı

Zorlu Holding, geleceğin yazarlarını arıyor

Zorlu Holding

_ayrac

Zorlu Holding, ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Bir Hayal Bir Oyun” adlı tiyatro yarışması düzenledi. “Yolculuk” temalı hikâyeleriyle yarışmaya katılabilecek öğrenciler için son başvuru tarihi; 31 Temmuz!

_ayrac

365723Karlar Ülkesi

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Zorlu Holding, Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla 13 yıldır olduğu gibi bu yıl da çocukların dünyasına renk katmaya devam ediyor. 2016-2017 eğitim –öğretim yılında ilkokul 3. ve 4. sınıfta okuyacak öğrenciler için düzenlediği “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmada deneyimli jüri üyeleri tarafından seçilen ve dereceye giren hikayeler, profesyonel ekip tarafından tiyatro oyununa dönüştürülecek.

Tiyatro oyuncuları, akademisyenler, tiyatro ve kitap yazarlarından oluşan jüri tarafından birinci seçilen eser, Aydın Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör bir tiyatro ekibi tarafından, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenecek ve sonuçlar 31 Ağustos’ta açıklanacak. Yarışmanın birincisine 10 bin, ikincisine 5 bin, üçüncüsüne ise 3 bin liralık para ödülü verilecek. Kazananlar ayrıca Yaratıcı Yazarlık Eğitimi’ne katılmaya hak kazanacak.

Çocuklara yazmayı sevdirmek ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın tüm detayları; www.zorlu.com/birhayalbiroyun ‘da…

oyun

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler