ManşetSektörel

Boğaz’ın keyfini Eski Rumeli’nin eşsiz lezzetleri ile çıkarın!

İstanbul Boğazı’nın en gözde semtlerinden Rumeli Hisarı’nda hizmet veren Eski Rumeli, muhteşem lezzetleri ve manzarasıyla boğaz keyfi yaşamak isteyenlerin değişmez adresi oldu. 5 katlı mekan; renkli fasılları ve ünlü isimlerin konserleri ile büyük beğeni toplayan etkinliklere imza atıyor.

HABER MERKEZİ/ SARIYER OLAY

Rumeli Hisarı… İstanbul’un görkemli tarihi ile eşsiz boğaz manzarasının kesiştiği muhteşem bir semt… Rumeli Hisarı’nın vakur çehresi her gün İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen binlerce misafiri ağırlıyor. Kitaplara sığmayan güzellikteki Rumeli Hisarı Kalesi’ne hayran kalan misafirler aynı zamanda bölgedeki eşsiz mekanlarda keyifli saatler geçiriyor. Boğazın ışıltısının oluşturduğu muhteşem manzara en güzel Eski Rumeli isimli mekandan izleniyor.

MUHTEŞEM LEZZETLER VE EŞSİZ MANZARA

Rumeli Hisarı’nın ışıltılı güzelliğini yaşatan Eski Rumeli, Kasım ayında açılmasına rağmen kısa sürede herkesin beğenisini kazandı. Eski Rumeli, bambaşka konseptiyle tam anlamıyla boğazın ışıltısına rakip oldu. Rumeli Hisarı’nın ününe ün katan mekan, eğlence kültürünü yaşamak isteyenlerin değişmez adresi oldu. Mekan hem büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyor hem de İstanbul’da boğaza karşı yemek keyfi yaşamak ve eğlenmek isteyenlerin ihtiyacına cevap veriyor.

KEMAL ÖZEN VE CAFER GÜLSOY İŞLETİYOR

İş adamı Kemal Özen ve Cafer Gülsoy‘un işlettiği Eski Rumeli, 5 kattan oluşuyor. İstanbullular’ın boğazın güzelliğini daha yakından hissetmeleri ve eğlenceye doymaları için işletme açmaya karar verdiklerini belirten Kemal Özen, “Rumeli Hisarı’nın tartışılmaz güzelliğini herkes bilir. Bölgede birçok mekan var ancak hem performans sahnesi, hem meyhane, hem de bistro hizmeti veren mekan yoktu. Biz bölgeye yeni bir soluk getirdik. Bütün katlarımız birbirinden farklı etkinliklere sahne olacak. Boğazın muhteşem manzarasına doymak isteyenler Eski Rumeli’de hem lezzete hem eğlenceye hem de boğazın güzelliğine doyacak” diye konuştu.

ESKİ Bİ’YER CLUP 250 KİŞİLİK KAPASİTEYE SAHİP

Eski Rumeli’nin diğer eğlence mekanlarından birçok farkı var. Mekanın içinde Saklı Bahçe, Kahve Rüyası, Limon Bahçesi, Always Bar, Rumeli Bistro, Wine House ve Rumeli Teras bulunuyor. 250 kişilik kapasitesi olan mekanda Cuma ve Cumartesi günleri ünlü isimler konser veriyor. Mekanın açılışında sevilen sanatçılar Fettah Can ve Mehmet Erdem konser verdi. Ziyaretçilerin tam anlamıyla eğlenceye doyduğu Eski Bi’yer Clup’da hafta içi de dj performansı sergileniyor.

ÖZEN: “ESKİ HİSAR KONSERLERİNİ GERİ GETİRDİK”

Boğazın en güzel yerinde bulunan ve her katında ayrı bir tat sunan Eski Rumeli’nin son katındaki meyhane, aynı anda 600 kişiyi ağırlayacak kapasitede. Profesyonel aşçıların ellerinden çıkan mezeler ve yemekler fasıl sanatçılarının muhteşem dinletisiyle buluşuyor ve muhteşem anılara sahne oluyor. Hisar konserlerinin geri geldiğini müjdeleyen Kemal Özen, “Bu bölge, eski zamanda özellikle güzel vakit geçirmeye meraklı insanların tercih ettiği bölgeydi. Hisar eğlencelerini geri getirdik. Yalnızca İstanbul değil bütün illerden ziyaretçilerimizi lezzete ve eğlenceye doymaları için kapılarımızı açtık” dedi.

DAMAK TADINA ÖNEM VERENLERİN ADRESİ

Muhteşem boğaz manzarasıyla göze hitap eden Eski Rumeli, Türk ve dünya mutfağından oluşan menüsüyle aynı zamanda damak tadına önem verenlere de hitap ediyor. Profesyonel aşçılar uzun yıllara dayanan tecrübelerini mutfakta konuşturuyor. Sıcak ve soğuk meze çeşitleri, ızgara balık ve et çeşitleri, salatalar ve tatlılar usta ellerden muhteşem sunumla misafirlerin masasına ulaşıyor. Eski Rumeli, eğlenmeyi seven İstanbullular’ın yeni gözdesi olmaya aday.

Rumeli Hisarı Kemalettin Camii Sokak No:5
Sarıyer/İstanbul
İletişim: 0554 567 14 55
0212 287 80 70 (71) (79)

      

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir