ManşetSağlık

SAYBAP’a Aachen Türk- Alman Dostluk Derneği’nden tam not!

sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (4)

_ayracAachen Türk-Alman Dostluk Derneği Temsilcisi Benan Yöntar, SAYBAP (Yaşlı Bakım Projesi) hizmetlerini yerinde inceledi.

_ayrac

Sarıyer Belediyesi’nin kardeş şehri Aachen’dan Sarıyer’e gelen Yöntar, Aachen’de yapılabilecek sosyal projeler için model arayışı amacı ile gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Benan Yöntar, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tok ve Sarıyer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. A. İrfan Bilboğa’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

saglik-isleri1 (4)

SAYBAP ekibi ev ev ziyaret edip, vatandaşlarla ilgileniyor

Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Türkiye’de örnek gösterilen projeleri olan “Ücretsiz İlaç Desteği” ve “Portör Muayenesi” hakkında gerçekleştirilen sunumlar sonrasında Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat tarafından müdürlüklerimizin ortak projesi aktarıldı.

SAYBAP (Yaşlı Bakım Projesi) adıyla başlatılan uygulamada; yaşlı, yatalak ya da düşkün hastalar evde ziyaret edilerek ev içi temizliğin yapılması ile beraber hasta bezi ihtiyaçlarının giderilmesi ile sağlık personeli tarafından tıbbi bakımları yapılıyor.

saglik-isleri1 (3)

Aachen’da hayata geçirilebilecek projeler olarak öne çıkan uygulamalarla ilgili görüşmeler yapan Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar, SAYBAP ekibi ile birlikte gözlemde bulunmak üzere ev ziyaretlerine katıldı. Ziyaretler sırasında Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat da Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar’a yapılan uygulamalar hakkında yerinde bilgiler verdi.

Benan Yöntar: “Bu uygulama Almanya’da bile yok”

SAYBAP Projesini takip eden ve ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde hizmet alırken inceleyen Aachen Türk-Alman Dostluk Derneği temsilcisi Benan Yöntar, Sarıyer TV’ye yaptığı açıklamada; Almanya’da bile bu tür insan odaklı, sıcak ve yerinde hasta yardımı ve temizlik desteğinin olmadığını belirtti. Yöntar; “Anavatanımda böyle bir projenin gerçekleştirildiğini görmek benim için gurur verici. Sarıyer Belediyesi’ni yürekten kutluyorum” dedi.

sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (1) sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (2) sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (3)  sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (5)  sarıyer-manset-sarıyermanset-sariyerposta5 (7)

saglik-isleri1 (1)

saglik-isleri1 (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir