ManşetSiyaset

AK Partili gençler, Sarıyerli gençler adına talepte bulundu

Sarıyer2_ayrac
AK Partili gençlik örgütü Sarıyer’de pek çok duvara “Gençlik yeni anayasa istiyor” yazıp, “Sarıyer gençlik” şeklinde imza atarak, Meclis’teki yeni anayasa çalışmalarına kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. _ayrac

Türkiye’nin her yerinde AK Parti politikalarına toplumsal destek üretmek için sosyal kampanyalar yürüten Hürriyet ve Adalet Derneği üyeleri, Sarıyer’de duvarlara “Gençlik yeni anayasa istiyor” sloganını yazarak kampanya yürütüyor. Dernek üyelerinin yazdıkları sloganların altına derneğin adı yerine “Sarıyer Gençlik” şeklinde imza atmaları ise dikkat çekiyor. Öte yandan yürütülen kampanyaya tepki gösteren Sarıyerliler ise konuyu sosyal medya hesapları üzerinden gündeme getirdi.
Sarıyer1

İMZASIZ AFİŞLER GÖRÜLEBİLECEK HER YERE YAPIŞTIRILIYOR
Hürriyet ve Adalet DErneği (5)  Hürriyet ve Adalet DErneği (4)

Dernek, AK Parti’nin “Yeni Anayasa” çalışmalarına eş güdümlü olarak, İstanbul’un farklı semtlerinde yeni anayasa kampanyası yürütüyor. Dernek üyeleri çeşitli semtlerde, duvarlara ve trafik lehvaları gibi göze çarpan mecralara yuvarlak içine “Gençlik yeni anayasa istiyor” yazılı afişler yapıştırıyor. Kamusal alan ya da özel mülk ayırımı yapılmaksızın yürütülen kampanyanın sloganı geçtiğimiz günlerde de Sarıyer’de bir bahçenin duvarına yazıldı.

SARIYERLİ GENÇLER ADINA TALEPTE BULUNUYORLAR
Hürriyet ve Adalet DErneği (1) Hürriyet ve Adalet DErneği (2)

Duvarı’ın diğer kısmında derneğin aynı talebini dile getiren afişleri bulunmasına rağmen, sloganın yazılı olduğu alanda derneğin imzası yerine “Sarıyer gençlik” yazılarak, ay yıldız figürlerinin çizildiği görülüyor. Sloganın diğer köşesinde ise İstanbul’un fetih yılı olan “1453” yılının yazıldığı görülüyor.

Hürriyet ve Adalet DErneği (3)Hürriyet ve Adalet DErneği (6)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler