ManşetSiyaset

MHP SARIYER İLÇE BAŞKANI ÜNSAL BİLGİÇ’TEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

mhp-sariyer-ilce-baskani-unsal-bilgic

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilginç çok sert bir açıklama yaparak siyasi kesimlere ilginç mesajlar verdi. Bilgiç’in mesajı şöyle;

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Ülkemizde son dönemlerde yaşanan olağanüstü gelişmeler varolan kriz ortamı bahane ve istismar edilerek kendine rol çizen köle ruhlar, kalpleri zift olmasına rağmen niyet okuma sevdası ve hevesini bir türlü terketmeyen ön yargılı hatta artık kokuşmuş zihniyet doğru sevk ve idareden yetersiz bu millet için de gereksiz bir hal almıştır.

İlgili Makaleler

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Birlik ve Beraberlik, azim ve kararlılıkta büyük badireleri göğüslediģimizi unutmuş veya Cumhuriyetin kazanımlarını, en büyük nişanemizi akıllarınca lekeleyerek gafil avlarız niyetindeki bedbahtlar malesef hep bir kuytuta hep bir menfezde saklanmış beklemektedir, Yüce milletimiz kutlu mazisinden aldığı güç ve kudret, Cenabı Allah’ın da yardımı ile tüm oyun ve ihanetleri alt etmeye üstesinden gelmeye muktedirdir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Gayemiz ve siyasetini güttüğümüz amaçlar vatandaşımıza en güzel ve en doğru hizmeti sunabilme, sunulmasına vesile olabilmektir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Herkesçe malumdurki; ilçemizde yaşanan muhtemeldeki bekleyen sorunlar çift kutuplu bir kör dövüşü şeklinde yürütülüyor bu yönde götürülmesi de üstün bir gayretle malesef güdülüyor.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; İdareciler yaşanmakta olan sorunları uyduruk yöntemler geliştirerek sonuca varamazlar, çözüm üretmesi gerekilen yerde geri dönüp vatandaşa şikayet edemez, sızlanamaz boş laf üretip çeşitli bahaneler ile vatandaşı uyutma, günü kurtararak zaman kazanmayı kendilerine alışkanlık edinemezler.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Vatandaşımız her zaman haklı olarak Tüm devlet kuruluşlarından İstanbul Büyük şehir ve ilçe Belediyesinden asıl olanı hizmeti beklemektedir. Kurumlar yada görevliler arasındaki çekişme veya çelişki karmaşası vatandaşı hizmet alımı konusunda bağlayıcı bir durum değildir. Tüm Hak ve Özgürlükler temelinde din ve vicdan hürriyetini gözeterek yapılması gereken her faliyet ve çalışmayı dikkatle takip etmekteyiz. Sorumluluk sahibi idarecilerin bir ahenk ve uyum içinde hizmet vermesini umut ve özlemini taşımakla beraber Parti olarak bunu yapmakta her seçim sattında millet adına talibiz.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Kimlerin kiminle hangi amaç ve doğrultuda siyasi çıkar veya menfaat gözettiği, Ben yaptım ve yapacağım bakış ve anlayışı ile hareket etme anlayışı bizim için tam anlamıyla yersiz olduğu kadar hemde bu zihniyete olanlar özellikle Sarıyerimiz için tamamen sakat ve gereksizdir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Bizler Millet ve Milliyetçilik esas ve ilkeleri üzerinden halka hizmeti hakka hizmet sayar ve böyle inanırız, Sarıyerimiz kendine özgü bir yaşam ve cazibe merkezidir, Biz tüm siyasiler ve İdareciler olarak bu merkezin tam olarak ortasında duran ilçemizi her platformda temsil etmek durumunda olan bu anlayış ve zorunlulukta hareket etmesi gereken temsilcileriz, Bizim görevimiz milli ve manevi değerleri korumak ve yaşatmak Ülküsüdür, Temsil edilen makam ve sorumluluklar Cumhuriyetin kazanımlarını milletimizin kıymetlerini geleceğe sağlam ve güçlü bir şekilde ortak değerler anlayış ve vurgusu ile taşımak olmassa olmazımız olmalıdır.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Bir çok hemşehrilerimizin umutla beklemekte olduğu imar ve tapu sorunu malesef kanayan yara haline çoktan dönüşmüş durumdadır. İnsanımız her geçen zaman daha çok huzursuz daha çok umutsuz duruma gelmiştir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; İlçemizde yeni ve taraflı güç odaklarının imkân edindiği imar ve yapılaşma izinleri, mevcutta bekleyen bu konudaki madurları en ufak şekilde aydınlatmadan yapılmak istenen gizli projeler her türlü yoruma kapıyı açık bırakmaktadır. 3. Boğaz Köprüsünün hizmete açılmasının ardından bilim insanlarının ve sağ duyulu insanların kaygıları olan Sarıyer in doğa ve Tabiat dokusunu zedeleyecek şekilde yapılaşmaya kontrolsüz ve hesapsız göz yumulmayacak kadar vicdani sorumluluk gerektirmektedir. İlçemizde yarım asırdan beridir yaşayan ve nüfusun büyük bir oranını oluşturan sakinimiz, Artık vermiş oldukları haklı mücadelenin karşılığını ve kendi lehinde sonucunu beklemektediler. Bizler bu nokta’da siyasi partimizin sorumlu ve gönüllü bütün organları ve temsilcileri olarak keyfi uygulamalara karşı olduğumuzu hak sahibi insanımızdan taraf olacağımızı bilmenizi altını çizerek özellikle ifade ediyorum.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Şeffaf yönetim anlayışını artık net bir biçimde tüm yerel idareden ve belediye meclisinden sabır sona yaklaşsada yinede beklemekteyiz, Millet seçtiklerine kendi insiyatifleri ile değil onlara hukukun verdiği kanunla yazılmış nizamların ışığın da hareket etme izni verir. Hukuk devletinde keyfiyet veya fiili hareketle yönetim anlayışı herkesçe malumdur ki yoktur olması da mümkün değildir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Bizim düsturumuzda hizmet vermek ve etmekte her engel karşısında bahane üretmek kolaycılık ve bir nevi eyyamcılıktır bizce de kabul edilemez bir durumdur. Vatandaşa hizmet vermek içi boş söylemler ile süsleyip renkli sunumlar yapmak da değildir. Hesap verebilirlik ilkesi hesabı verilemez hesapların altına asla imza atmamayı gerektirir. Bunu da sorumlu olan herkesin böyle yapmasını temenni ediyoruz.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Milletimizin ve doğal olarak bizlerin seçilmiş olanlara olan saygısı seçilenlerin üstün meziyetleri üstünden elde ettikleri kişisel kazanımlara asla değildir, Yalnız millet iradesi ve demokrasiye olan inancımızdan kaynaklanmaktadır. Bizler Türk milliyetçileri olarak her zaman her şartta yozlaşma ve yoksulluk ile mücadelede durmaksızın devam ediyor ve edeceğiz bir millet bir gün örneği olduğu gibi bir kere daha uyanacak biz bu uyanışı bekleyecek ve bu uğurda gayret sarf edeceğiz.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Teşkilat yapısı olarak bizler kendine ülkücü benzetmesi yapan hasbel kader yapımıza girmis halen yanımız da gibi kendini gösteren ama orda burada başka kapılar da çanak yalamış ve dahi yalayan yancı ve yalaka Bozkurt olamamış bizce boz çakallar siyasi rant kurnazlığı ve de kıt akıllarıyla kendilerine bir paye çıkarma arzusundaki farklı düşünce ve yapıların değirmenine su taşıma hesabındakilere de hiç bir şekilde müsade etmeyiz etmeyeceğiz. Bu alçak emelde ısrar edenlere de herşeyin bir bedeli olacağını o bedeli alacağımızı uyarı ve deklare ediyoruz.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıldır var ve sadece yüce Türk milleti ile ittifak etmiştir, Milletle yoluna devam edecektir.

DEĞERLİ SARIYERLİLER; Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıl dönümü kutlayacağız, Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Tüm silah arkadaşlarını uğrunda mücadele verip kurdukları Türkiye Cumhuriyeti Devletini onların ülküleri ışığında daima yaşatacağımızı ve koruyacağımızı Türk Milliyetçileri olarak umut dolu yarınlara taşımak için güçlü bir azim ve kararlılıkla kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi/Sarıyer İlçe Başkanı/Ünsal BİLGİÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>