Manşet AltıSpor

Baltalimanı’ndan doğan spor organizasyonu: Angry Boards!

Angry Boards- manset

_ayrac
Kurumsal şirketlerde iyi pozisyonlarda çalışan 5 kişinin Baltalimanı’nda bir araya gelerek kurduğu Angry Boards, İstanbul’daki kurumsal hayata nefes aldırıyor.

_ayrac

Habertürk gazetesi magazin yazarı Gizem Sevinç, Sarıyer Baltalimanı’nda bir araya gelen 5 kişinin kurduğu spor organizasyonu Angry Boards’ı yazdı. 5 kişilik grupla Baltaliman’ında toplantılarını yaptıkları mekanda buluşan Sevinç, ekip ile Yurtiçi ve Yurtdışı etkinliklerini konuştu.

Kurumsal şirketlerde iyi pozisyonlarda çalışan 5 kişilik ekip hem Türkiye’de hem de yurtdışında snowboard gibi sporlar için organizasyonlar düzenliyor. Para kazanma amacı olmayan gruba, isteyenler sosyal medya hesapları üzerinden form doldurarak katılabiliyor. Baltalimanı’nda toplanan grubun 30’lu yaşlarında olan yönetim kurulu ise Kerem Karşılıklı (32), Efe Demir (32), Can Şaylan (30) ve Mutluhan Bilgin’inden (31) oluşuyor. Sevinç’in Angry Boards’la röportajının devamı ise şu şekilde:

SAYILARI 300 OLDU VE GİDEREK ARTIYOR
angry boards2

Neden Angry Boards: 2013’te 18 arkadaş Fransa’da kayak yaparken birbirlerini rahat seçebilmek adına henüz ortada bir topluluk yokken forma yaptırmaya karar vermiş. O ara da Angry Birds çok popüler olduğundan bu isim seçilmiş.

Şimdi kaç kişiler: 300 kişiler ve sayıları giderek artıyor. İsteyen herkes Angry Boards’a katılabiliyor mu?: Evet, isteyen herkes sosyal medya hesapları üzerinden form doldurup ekibe dahil olabiliyor.

Neler yapıyorlar: Snowboard, kayak, kiteboard… Bu yaz yelkene başlama planları var, zaten ekipte neredeyse herkes yelkenci. Kaptanlar, miçolar havada uçuşuyor. Kim hangi sporda daha iyiyse diğerlerine de aşılamak konusunda çok hevesli. Hepsi grup olmanın en büyük avantajının bu olduğu konusunda hemfikir. En büyük organizasyonlarıysa yılda bir kez yaptıkları yurtdışı kayak organizasyonu. Geçen yıl 75, bu yıl 66 kişi gitmişler. “Buradan 20 kişi toplanıp Kapadokya’ya gidemezken, hiç fena bir rakam değil” diyorlar.

Nasıl ulaşırsınız: Sosyal medyada; Facebook ve Instagram’da çok aktifler. Ayrıca internet siteleri üzerinden irtibat kurabilirsiniz.
angry boards
Tecrübe gerekiyor mu?: Organizasyonlara katılmak için tecrübeli olmanız gerekmiyor. Yaptıkları kalabalık yurtdışı etkinliklerinde hiçbir şey bilmeden gidip orada ders alan çok üyeleri olmuş.

Nerelere gittiler: Val d’Isere, Val Thorens, Kartalkaya, Erciyes, Uludağ, Alaçatı ve Akyaka ekibin bugüne kadar etkinlik düzenlediği yerler.

Ekibin favori destinasyonları nereler: “Yelkende Göcek’ten, Kayak’ta Val d’Isere, Kiteboard’da Akyaka’dan şaşmayız” diyorlar.

En yakın etkinlik ne zaman: Bugün Kartalkaya’da ekibin “FREE FALL” etkinliği düzenleniyor. Bigairbag atlayışı, freeride ve freestyle dersler, after-ski party ve kazananlar için para ödülleri var.

KURUMSAL HAYATA NEFES ALDIRIYORLAR

angry boards3
Can Şaylan: 
İyi bir network. Her gittiğimiz yerde mutlaka turuncu formalı başka kişilerle karşılaşıyoruz. Böylece çok alakasız, birbirini hiç tanımayan insanlar tanışma şansı buluyor. Bayağı network yani… İnsanlar gelip “Size nasıl ulaşabiliriz?” diye soruyor.

Mutluhan Bilgin: Yaş ilerledikçe sorumluluk artıyor İnsanlar yaşları ilerledikçe daha çok sorumluluk alıyor. “Şu sporu yapıyordum ama müdür olduktan sonra bıraktım, evlendikten sonra bıraktım” diyen bir sürü kişi var. Bir derdimiz de “Kurumsal hayattaki insanlara nasıl nefes aldırır ve bu sporlardan kopmaz?” sorusunun cevabını bulmaktı. Ben 14, Kerem 12, Efe ise 30 yıldır kayak yapıyor. Artık organizasyonlara “Ben tekim, gelmek istiyorum” diyerek gelen, sonra orada bambaşka insanlarla tanışan birçok kişi de katılıyor.

Efe Demir: İndirimli alışveriş… Artık bir sürü firmayla tanışıklığımız var. Hatta grup içinde kapalı devre bir network ile bu firmalardan indirimli alışveriş yapabiliyoruz.

Kaynak: Habertürk HT Magazin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu