ManşetSpor

BAYRAMALİ KOÇOĞLU; “2 OYUNCU KADRO DIŞI BIRAKILDI, TEKNİK DİREKTÖR TANER TAŞKIN İLE 2 YILLIK SÖZLEŞME İMZALANDI”

bayram-ali-kocoglu-sariyer1-2

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Kulübü’nde önemli gelişmeler yaşanıyor. Klüple ilgili yaşanan son gelişmeleri Sarıyer Kulübü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu yayınladığı bir basın açıklamasıyla duyurdu. Teknik Direktör Taner Taşkın ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyleyen Koçoğlu, 2 oyuncu ile ise yolları ayırma kararı aldıklarını açıkladı.

İşte Sarıyer Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu’nun yaptığı o açıklama; “Sarıyer Spor Kulübü olarak 2016-2017 Futbol Sezonu’na başarısına inandığımız Teknik Direktör Taner Taşkın ile 2 yıllık sözleşme yaparak başladık. Yaş ortalaması çok genç olan bir takım kurduk. Sezona iyi başlamamıza rağmen son haftalarda iyi sonuçlar alamadık. 2 yıllık yapılan sözleşme ve planlarımızla Teknik Direktör Taner Taşkın ile yolumuza devam etmekteyiz. Takımımıza ve hocamıza olan güvenimiz tamdır. Camiamızın ve taraftarımızın beklentilerinin çok yüksek olduğunu bilmekteyiz. Bu doğrultuda hocamızın isteği ile iki oyuncumuz ( Fırat Sezer, Ergün Çakır) kadro dışı bırakıldı. Eksiklerimiz bilinmektedir. Devre arasında eksik olan noktalara yeni takviyeler yaparak yolumuza devam edeceğiz, Sarıyer Spor Kulübünü seven herkesi yanımızda ve tribünde görmek istiyoruz, başarının birlik ve beraberlik ile yakalanacağına inanıyoruz.”

2 yorumlar

  1. Hocamızın ‘gurup beyaz martı’ daki açıklamanın içeriği çok müthiş. Medeni bir seviyede yapılmış. ‘Efradını cami, ağyarını mani’ bir tarzda. Yani söylenmesi gerekenlerin söylendiği, gereksiz olanların da dışarıda bırakıldığı bir tarzda. Taner Taşkın Hocamız gibi işini en üst düzeyde yapmış, defalarca milli olmuş ve başarıyı yakalamış üst düzeyde güzel bir kişiliğe sahip olandan da bu beklenirdi zaten. Öyle ki, düşüncelerini açık şekilde ligin ikinci yarısında düşünmediği kardeşlerimize söylerken de kırmamaya, incitmemeye ve dökmemeye özen göstermiş. Bir müslümana da böyle bir tavır yakışırdı zaten. Başarı; çalışmak, sabırla istikrarda ısrar etmek, yönetim, takım, seyirci, basın ve kamuoyu bütünlüğünü sağlamakla olur. Kimsenin elinde Demoklisin kılıcı yok ki birden vurarak her şeyi halletsin. Yeni kurulan kadroya zaman tanımalı. Hocamız Taner Taşkın Bey ve yardımcısı Tacettin Hocamız, kendilerini ispat etmiş kişiler. Aynı zamanda güzel ve örnek kişiliğe sahipler. Sadece sonuçlara bakmamalı, bunun yanında temsil güzelliği ve takımdaki futbolcuların güzel davranışlarda bulunmuş olmaları da bir kazanım. Ligin devre arasında eksik bölgelere yapılacak takviyeler ve hazırlık kampından sonra daha iyi yere geleceğimizi düşünüyorum. Sabır ve desteğe devam. Unutmayalım; Derval Galatasaray’da, Gordon Milne Beşiktaş’ta ilk iki yıllarında şampiyon olamadılar. O günkü yönetimler ve taraftarlar kendilerine sabır gösterdi ve her ikisi de üçüncü yıllarında şampiyon olabildiler. Beşiktaş bugünkü hale dört yılda geldi. İkinci oldu, üçüncü oldu dağılmadı ve her yıl üstüne koyarak devam etti. Şimdi de ligde ve Avrupa’da şaha kalkmış durumda. Öyle her mağlübiyetten sonra, her şeyi değiştir, başa dön, bağır çağır. İşte bunun örneği Trabzonspor. Her gün sil baştan. Durumu ortada. Bu şekilde insanlık tarihinde başarıyı yakalayan kimse yok. Tel çare, güven, sabır, istikrar. Sonunda zaten başarı gelecektir..

  2. Çok doğru karar. Başarı çalışmak, sabırla istikrarı yakalamaya çalışmak, yönetim, takım, seyirci, basın ve kamuoyu bütünlüğünü sağlamakla olur. Kimsenin elinde Demoklisin kılıcı yok ki birden vurarak her şeyi halletsin. Yeni kurulan kadroya zaman tanımalı. Hocamız Taner Taşkın Bey ve yardımcısı Tacettin hocalarımız, kendilerini ispat etmiş kişiler. Aynı zamanda güzel ve örnek kişiliğe sahipler. Sadece sonuçlara bakmamalı, onun yanında temsil güzelliği ve takımdaki futbolcuların güzel davranışlarda bulunmuş olmaları da bir kazanım. Hocamızın açıklamasını okudum. Düşünmediği iki kardeşimiz için de kırıcı ve dökücü ifadeler kullanmamış. Bu çok güzel. Kutluyorum kendisini. Ligin devre arasında eksik bölgelere yapılacak takviyeler ve hazırlık kampından sonra daha iyi yere geleceğimizi düşünüyorum. Sabır ve desteğe devam..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir