ManşetSpor

BU PATENCİ NAZ ARICI ALTIN MADALYA KAZANDI

buz-paten-naz-arici-2

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Asıl mesleği elektronik mühendisi “Altın Kuğu” lakaplı buz patenci Naz Arıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun girişimi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in desteğiyle gittiği Kanada’dan altın madalyayla döndü.

Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç’in büyük desteğiyle buz pateninin anavatanı olan Kanada’da tarih yazan Altın Kuğu lakaplı buz patenci Naz Arıcı, başarı hikayesini şöyle anlatıyor.

buz-paten-naz-arici-3

AMACIM EN BAŞTA STRES ATMAKTI

“Elektrik-elektronik mühendisiyim. 29 yaşındayken buz pateni yapmaya başladım. 2011 yılında, işimin çok yoğun olduğu bir dönemde buz pateni yapmaya karar verdim. Amacım en başta stres atmaktı ama kaymaya başlayınca bu spor benim için vazgeçilmez oldu. 2015 yılında ilk yarışmam olan Almanya’da düzenlenen Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’na katıldım ve şampiyon oldum. Bu başarıyla birlikte Türkiye’nin dünya çapında söz sahibi olacağı bir branş da ortaya çıktı ve ülkemizde yetişkinler kategorisi açıldı.

buz-paten-naz-arici-4

ANKARA’DAKİ BUZ PİSTİMİZ KAPANDI

Antrenörüm ve ben Almanya’daki başarımdan sonra daha sıkı çalışmamız gerektiğine karar verdik. Dolayısıyla işimden ayrılıp kendimi tamamen bu spora vermiştim ki Ankara’daki buz pistimiz kapandı. Bunun üzerine buz pateni çalışmaya Erzurum’a gittim. Yetişkinler Türkiye Şampiyonası’nda da altın madalya aldım. Kanada’da ise ülkeme birincilik kazandırarak şampiyon oldum.

buz-paten-naz-arici-5

SPONSOR ARAYIŞINA GİRDİM

Katılmak için sözlü onay aldığım ve başvurusunu kendim yaptığım yarışmaya maddi bütçe yetersizliğinden dolayı federasyon tarafından gönderilemeyeceğim ortaya çıktı. Dolayısıyla bazı federasyon yetkilileriyle konuşarak sponsor arayışına girdim.

buz-paten-naz-arici-1

KILIÇDAROĞLU VE ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR EDERİM

Bütün bu sıkıntılar yaşanırken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beni ve antrenörümü arayarak başarılarımızdan dolayı bizi tebrik etti. Ayrıca İstanbul Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç’le bağlantı kurup beni ve antrenörümü Kanada’ya göndereceğini söyledi. Beni İstanbul’a yerleştirip kamp yapmamı sağladı. Sarıyer Belediyesi’nin sponsorluğunda ata sporu buz pateni olan Kanada’da Türkiye’yi birinciliğe taşıdık. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bizden desteğini esirgemedi. Veli Özdemir de İstanbul’da ve Kanada’da bizimle yakından ilgilenip olası sıkıntıları engelledi. Altın madalya aldıktan sonra hepsi beni ve antrenörümü arayıp kutladı. Spor hayatımdaki en duygulu başarı bu oldu.

buz-paten-naz-arici-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir