ManşetSpor

Çayırbaşı Özkanspor Teknik Direktörü’ne kraliyet madalyası takıldı

 Cayırbası Spor2_ayracSarıyer’in 2. Amatör Lig ekiplerinden Çayırbaşı Özkanspor Teknik Direktörü Abdullah Küce’ye, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth adına Büyük Britanya Kraliyet Madalyası verildi._ayrac

Galatasaray Meşrutiyet Caddesinde bulunan İngiltere Başonsolosluğu’nda Abdullah Küce için tören düzenlendi. Törene, Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Richard Moore ve eşi Maggie Moore ile birlikte, Abdullah Küce’nin ailesi, Konsolosluk çalışanları, TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Kulaksız Okspor Başkanı Kenan Kızılkaya, Başkan Vekili Ahmet Gamsız, Kasımpaşaspor Kulüp Müdürü Erkal Elbil katıldılar.

RİCHARD MOORE: KÜCE’Yİ 25 YILDIR TANIYORUM

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Richard Moore konuşmasına İngiltere Başkonsolosluğu Güvenlik Müdürü olan Abdullah Küce’yi överek başladı. Küce’nin 25 yıllık hizmet süresi boyunca çok büyük fedakârlıklar yaptığını anlatan Büyükelçi, İngilizce ve Türkçe yaptığı açıklamada, “Bizler, Britanya’da geleneklerimize çok büyük önem veriyoruz. Ve bu nedenle üstün hizmetler İmparatorluk madalyası ile ödüllendiriliyor. Abdullah Bey gerçekten övgüyü hak ediyor. Kendisi, Başkonsolosluğumuzda 1990 yılından bu yana önemli hizmetler yapıyor. Ben, Abdullah Bey ile 25 yıldır tanışırım. Güvenlik Müdürlüğündeki görevinde bizim emniyetimizi sağlamak için önemli görevler yapıyor. Abdullah Bey, ayrıca iyi bir aile Babasıdır. Onunla hepimiz gurur duyuyoruz” dedi.

Richard Moore, ayrıca Abdullah Küce’nin Antrenörlük yapmasından dolayı mutlu olduklarını ve kendisini desteklediklerini ifade etti.

2003’DEKİ SALDIRIDA YARALANDI

20 Kasım 2003 günü Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’na patlayıcı yüklü kamyonla terör saldırısı olmuştu. Patlamada Konsolosluğun bahçe duvarı yıkılmış, Balık Pazarı girişinde ciddi hasar meydana gelmiş, Başkonsolosluğun bahçesinde yangın çıkmıştı. Abdullah Küce, bu saldırıda kamyonun çarptığı bölümden sadece 20 saniye önce ayrılmış ve buna rağmen ciddi bir şekilde yaralanmıştı. İstanbul Başkonsolosu Roger Short da hayatını kaybetmişti. Güvenlik Personeli olarak görev yapan Küce’nin eniştesi de saldırıda hayatını kaybetmişti.
Konsolosluk, o dönem Güvenlik Şefi olan Abdullah Küce’yi tedavi için İngiltere’ye göndermiş. 2005 yılında Londra Metrosuna düzenlenen terör saldırısında da Abdullah Küce hafif şekilde yaralanmıştı. Tedavi sonrasında görevine devam eden Küce, Güvenlik Müdürlüğü görevine terfi etmişti.

Büyük Britanya Kraliyet Madalyası, Birleşik Krallığa üstün hizmeti geçen kişilere veriliyor. Törende, Abdullah Küce’nin eşine, Büyükelçisi Richard Moore’nin eşi Maggie Moore tarafından çiçek verildi.

ABDULLAH KÜCE KİMDİR?

1966 İstanbul doğumlu Abdullah Küce, Amatör ve Profesyonel olarak Bandırmaspor, Çayırbaşıspor, Tarabyaspor, Ortaköyspor ve Yeniçeşme Emirfendi Kulüplerinde futbol oynadıktan sonra Teknik Adamlığa başladı. Yeniçeşme Emirfendi, Kulaksız Okspor, Erokspor, Bayrampaşa Tuna ve Çayırbaşı Özkanspor’da görev yapan Küce, aynı zamanda TÜFAD İstanbul Şubesi Üyesidir.

KAYNAK: AmatorLig.Net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu