ManşetSpor

GALATASARAY OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ YARIN SARIYER’DE

galata

Sarıyer yarın Galatasaray’ın olağan kongresine ev sahipliği yapacak. Kongrede devam eden mali krizin sonlandırılması için Riva ve Florya’da bulunan arazilerin değerlendirilmesi projesi karara bağlanacak.

Galatasaray Yönetimi, yarın olağanüstü kongreye gidiyor. Kongrenin adresi ise Maslak’ta bulunan UNIQ İstanbul Gösteri Merkezi. Kongrenin gündeminde “Taşınamaz mal varlıkların değerlendirilmesi amacı ile ve bunlardan elde edilecek olan gelirin büyük bir bölümünün Galatasaray Kulübü ile bağı bulunan kuruluşların borçlarının ödenmesi, finansal yönden güçlendirilmesi, mali yönden bağımsızlıklarının sağlanması şartıyla, 29 Haziran 2016 tarihinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile imzalanan ön protokole uygun bir şekilde nihai sözleşme imzalamak için yönetim kurulunun tam olarak yetkili duruma getirilmesinin görüşülüp karara bağlanması” konusu bulunuyor.

Florya ve Riva’da bulunan arazileri için hazırlanmış olan TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı)’nın iştiraklerinden Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’yla ön görüşmeleri yapılmış olan projelerin gerçekleştirilebilmesi için genel kurul üyelerinin onay vermesini isteyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir