ManşetSpor

GALATASARAY USKUMRUKÖY’E TAŞINIYOR

galatasaray-1

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Florya’da bulunan tesislerini Emlak Konut’a devreden Galatasaray, araziye karşılık yeni tesislerini kurmak için Sarıyer Uskumruköy’de aldığı araziye taşınıyor.

Galatasaray Yönetimi, geçtiğimiz hafta olağanüstü kongreye gitmişti. Maslak’ta bulunan UNIQ İstanbul Gösteri Merkezi’nde düzenlenen kongrenin gündeminde “Taşınamaz mal varlıkların değerlendirilmesi amacı ile ve bunlardan elde edilecek olan gelirin büyük bir bölümünün Galatasaray Kulübü ile bağı bulunan kuruluşların borçlarının ödenmesi, finansal yönden güçlendirilmesi, mali yönden bağımsızlıklarının sağlanması şartıyla, 29 Haziran 2016 tarihinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile imzalanan ön protokole uygun bir şekilde nihai sözleşme imzalamak için yönetim kurulunun tam olarak yetkili duruma getirilmesinin görüşülüp karara bağlanması” konusu bulunuyordu.

GALATASARAY’IN YENİ ADRESİ USKUMRUKÖY

Florya ve Riva’da bulunan arazileri için hazırlanmış olan TOKİ’nin (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) iştiraklerinden Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’yla ön görüşmeleri yapılmış olan projelerin gerçekleştirilebilmesi için genel kurul üyelerinin onay vermesini istemişti. Yapılan oylama kabul edilince Galatasaray, Florya’daki yerini Emlak Konut’a devrederek araziye karşılık Uskumruköy’e taşınma kararı aldı. Uskumruköy’de olduğu bildirilern bu arazi TT Arena’ya yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta.

FLORYADA OTURANLAR NE YAPACAK?

Teknik direktör Jan Olde Riekerink ve Wesley Sneijder de dahil olmak üzere Galatasaray’da pek çok isim idman tesislerine yakınlığından dolayı Florya’da oturuyor. Sarı-kırmızılıların tesislerinin Sarıyer’e taşınmasının netleşmesinden sonra kulüp arazi bakarken, yeni yapılacak tesisler futbolcuların da evlerini taşımasına neden olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir