Manşet AltıSpor

“Kilyos Stadı’nı harabe halde teslim aldık”

Zeybeks_ayrac
Sarıyer Belediyesi Meclis toplantısında söz alan Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, 2015 yılında Sarıyer Belediyesi’ne devredilen Kilyos stadı ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.
_ayrac

Nisan aynın ilk Belediye Meclis oturumunda gündem dışı söz alan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, harabe durumda olması nedeniyle daha önce haber olan Kilyos stadıyla ilgili basında yer alan haberlere isyan etti. Stad üzerinden Sarıyer Belediyesi’ne yüklenilmesine isyan eden Zeybek’in konuşması esnasında AK Partili ve CHP’li Meclis üyeleri arasında tartışmalar yaşandı. Stada ait kırık bir koltuk ile kürsüye çıkan Zeybek, “Kilyos Stadı Sarıyer Belediyesi’ne harabe bir şekilde teslim edilmiştir ama biz belediye olarak, onarımlarını yaptıktan sonra hizmete sunacağız” dedi.

HİÇ BİR ŞEYİ OLMAYAN STAD

Zeybek, iki yılda stat koltukların renginin solduğunu ve kırıldığını, Meclis’e getirdiği koltuk ile gösterdi. İl Özel İdaresi tarafından yapılan statta suyun akmadığını, tuvalette ise musluk olmadığını ifade etti. Zeybek, stadyumun faaliyete geçebilmesi için hakem odalarının olması gerektiğini  ve Amatör sporcuların akşam saatlerinde de çalışabilmesi için gerekli aydınlatmanın da olmadığına söyledi. Zeybek sık sık sataşmalar ile kesilen konuşmasında şu soruları sordu:

ZEYBEK SORULAR YÖNELTTİ

• Gençlik Spor Genel Müdürlüğü müteahhit firmadan bu stadyumu devralmış mıdır?
• Gençlik Spor Genel Müdürlüğü eksik, hatalı ve ayıklı imalatlar için ilgili firmaya dava açmış mıdır?
• 2015 yılına kadar hiçbir şekilde sportif faliyetlerde kullanılamayan stadyumun, 2015 yılında Sarıyer Belediyesi’ne devredildiğinde bütün bu eksiklikler tutanaklarda yazıyor muydu?
• Yapımının üzerinden henüz iki yıl geçmemişken demirlerin, sıvaların ve tribünlerin tüm demirleri dökülüyordu, bu konuda ne gibi işlemler yapılmıştır?

Zeybek, Kilyos’da yapılan stadın tek bir tribünü olduğuna ve bu tribünün altında bulunan duvar sıvalarının döküldüğünü, demirlerinin çürüdüğü söyledi.

SARIYER BELEDİYESİ ONARIMINI YAPACAK

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile müteahhit firma arasında, Kilyos Stadı ile ilgili davanın uzun süreceğine işaret eden Zeybek, Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Stadını eskisinden çok daha iyi bir hale getirip amatör spor kulüplerinin hizmetine sunacağını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu