ManşetSpor

ORYANTİRİNG YARIŞLARI SARIYER’DE YAPILACAK

oryantiring-yarislari-sariyer-yapilacak-3

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Türkiye’nin en büyük uluslararası oryantiring yarışması olan İstanbul 5 Days (5 Gün) Yarışlarının bir bölümü Sarıyer’de yapılacak. 15 ülkeden 450 sporcu katılacağı yarışlar 2 Kasım’da Belgrad Ormanı’nda start alacak.

Bu yıl 13. kez düzenlenecek olan ve Türkiye’nin en önemli uluslararası oryantiring yarışması olarak kabul edilen İstanbul 5 Days Oryantiring Yarışması İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü’nün destekleri ile istanbul Oryantiring İl Temsilciliği tarafından düzenleniyor.

oryantiring-yarislari-sariyer-yapilacak-5

ZAMANA KARŞI YAPILAN BİR SPOR DALI

15 ülkeden 450 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek yarışların ilk etabı 2 Kasım’da Sarıyer’de bulunan Belgrad Ormanı Ayvat Bendi’nde start alacak. Her gün farklı bir etapta devam edecek yarışlar İstanbul genelinde diğer ilçelerdeki alanlarda da yapılacak.

Harita yardımı ile yön bulmayı içeren oryantiring zamana karşı yapılan bir spor dalı. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, bu spor genellikle ormanlık arazide yapılıyor. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Sporcular kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir