ManşetSpor

SARIYER-ANKARAGÜCÜ MAÇINA TARAFTAR YASAĞI

Sarıyer Kaymakamlığı İlçe Spor güvenlik Kurulu, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta hafta sonu oynanacak olan Sarıyer-Ankaragücü maçında misafir takım Ankaragücü taraftarının alınmamasına karar verdi. Gerekçe olarak ‘Gecekondu’ taraftar grubunun daha önce çıkardığı olaylar gösterildi.

Bu karar üzerine Ankaragücü Kulübü de yazılı bir açılama yaptı. Açıklamada şu cümlelere yer verildi:

“Hafta sonu İstasariyer-ankaragucu-macina-taraftar-yasagi-1nbul’da Sarıyer ile oynayacağımız Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasına Ankaragücü taraftarının alınmayacak olmasının şaşkınlığı ve üzüntüsü içerisindeyiz!

İstanbul Sarıyer Kaymakamlığı İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nca alınan anlam veremediğimiz karar, taraftarlarımız ve camiamızı hem şaşırtmış, hem üzmüş ve kamuoyunda ‘Modern Türkiye’de futbol izleyicisine gelen yasak çağ dışı olarak yorumlanmıştır.

Türk futboluna kazandırdığı birçok yetenek ve uzun yıllar ligde oynadığı oyun ile hafızalarımızda tatlı izler bırakan dost ve kardeş Sarıyer kulübü ve taraftarı ile Ankaragücü taraftarı arasından hiçbir sorun yok iken anlamsız bir şekilde misafir takım taraftarına yasak gelmesini art niyetli ve düşündürücü buluyoruz!

Sarıyer taraftarlarının kendilerine ait sosyal medya hesaplarından dostluk mesajları yayınlayıp, Ankaragücü taraftarına gelen deplasman yasağını tasvip etmediklerini belirtmelerine rağmen böyle bir karar alınması bizi asla hedefimizden döndürmeyecek, başarılı olmamız engellenemeyecek, taraftarlarımız yıldırılamayacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir