Arşiv

Artık Anasayfa Form Değiştiriyor

Anasayfa hemen hemen bütün web sitelerinde kullanılan ve sitenin ilk açılan sayfası olarak kullanılan terimdir. Türkiye gibi güzel bir ülkede anasayfa kelimesi ile vatandaşlar haber ve benzeri siteleri aramak için kullanmaktadır.


Anasayfa kelimesini birde isterseniz şu şekilde anlatalım. Anasayfa kelimesi açılış sayfası anlamına gelmektedir. Bazı web siteleri vardır sadece bir konu üzerinedir ve bu web sitelerinde anasayfa kelimesi anlamı sadece ilk açılan açılış sayfasıdır.

Fakat Artık Anasayfa Form Değiştiriyor

Anasayfa artık farklı bir forma geçiş yapıyor ve artık anasayfa demek her türlü yararlı bilginin paylaşıldığı bir web site anlamına gelmektedir. Web sitelerinde bir bölümü ifade ederken artık bir web sitesinin türünü ifade etmek için kullanılıyor. Anasayfa kelimesinin, insanlarda çağrıştırdığı anlamlar ile birçok farklı kategoride paylaşımların yapıldığı web sayfaları anlatılmaktadır.

Mesela “Türkiye’nin Anasayfası” demek ile, genel bir paylaşım platformu web siteleri aranmaktadır. Google gibi arama motorlarında artık bu terim “haber,genel içerik paylaşım sitesi” olarak yorumlanmaktadır. Google botları kayıtlı bütün web sitelerini analiz ederek, anasayfa keliemsinin bu anlama gelmesi gerektiğine karar vermiş olacak herhalde.

Anasayfa olarak aramalarda çıkan web siteleri genelde aşağıdaki kategorileri kapsayan genel içerik web siteleri olmaktadır.

  • Yemek tarifleri
  • Kadın hamilelik ve bebek bakımı
  • Moda
  • Sağlık haberleri
  • Teknoloji haberleri
  • Sosyal medya haberleri
  • Film önerileri ve film tavsiyeleri
  • Eğitim

www.anasayfa.xyz Açılış Sayfası

Tüm bukategorileri kapsayan ve Türkçe dil olarak yayında bulunan bir siteyi sizlere tavsiye etmek istiyoruz. Sitemiz www.anasayfa.xyz isminde olan yukarıda sayılan eğitim,sağlık,moda,kültür,sanat,kadın ve hamilelik,bebek ve çocuk bakımı gibi birçok konuda paylaşımları ile sizlere bilgilendirici ve eğlendirici bilgiler sunmaktadır.

Alanadı uzantısı olarak en yeni uzantılardan olan ve Google tarafından www.abc.xyz olarak tescil edilmiş olan xyz uzantısını kullanmaktadır. Uzantı yeni çıkmış olmasına rağmen hosting firmalarının yapmış olduğu kampanyalar ile çok hızlı bir şekilde kullanım oranına sahip olan uzantıdır.

Artık canı sıkılan insanlar için belirli bir konu arayışından kurtulma çözümü olarak bir yöntem elde etmiş bulunmaktayız. Artık Google gibi arama motorlarına anasayfa.xyz yazmamız yeterli.

www.anasayfa.xyz sitesine bir göz atabilir ve aradığınız merak ettiğiniz her türlü konuda içeriklere ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir