EğitimManşet

Rumeli Feneri İlköğretim Okulu 80 yıl sonra sil baştan yenilendi

Sarıyer Belediyesi 80 yıldır mahalle halkına hizmet veren Rumeli Feneri İlkokulu’nu baştan aşağıya yenileyerek, tüm eksiklerinin giderilmesini sağladı. Yenilenen yüzüyle öğrencilere hizmet veren okulun açılışını çocuklarla birlikte yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu mutluluk bize yeter” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM-HABER MERKEZİ

‘Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında Sarıyer’deki okullara lojistik destek sağlayan Sarıyer Belediyesi, Rumeli Feneri İlkokulu’nu tamamen yeniledi. Modern bir görünüme kavuşan okulun sınıfları yenilenerek; boya-badana, mantolama, Atatürk büstü, kapı, çevre düzenlemesi ve tüm tadilat işleri yapıldı. 45 öğrenciye eğitim veren okulun açılışını yapmak için okulu ziyaret eden Belediye Başkanı Şükrü Genç’i çocuklar karşıladı.

Açılışta konuşan Okul Müdürü Beycan Kal okullarına verilen destekten dolayı teşekkür ederek, “Bütün bu çalışmalar geleceğimiz olan çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için. Eğitime harcanan para boşuna gitmez. Sarıyer Belediyesi okullara büyük katkıda bulunuyor. Okulumuzun önceki durumuyla şimdi ki durumunu kıyaslamak mümkün değil. Okulun her şeyi yenilendi. Anasınıfı için de çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“Dört dörtlük bir okul oldu”

Rumeli Feneri Muhtarı Şafak Kılıç ise yaptığı konuşmada, “Senelerdir okulun yenisini yapacağız dediler ama okulu yaptıramadık. 80 senelik bir okul bu. Doğunun hiçbir yerinde böyle bakımsız bir okul yok. Biz İstanbul’un dibindeyiz. Sesimizi belediye başkanımız duydu. Şu an dört dörtlük bir okul oldu” dedi.

Okulda yapılan çalışmaları incelediğini ve çok beğendiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz ise şu şekilde konuştu; “Okula geldiğimde tanıyamadım. Belediyemizin Sarıyer’de katkı sunmadığı okul hemen hemen yok.”

“Tasarruf edip, okullara destek oluyoruz”

Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasına okulu beğendiniz mi sorusuyla başladı. Hep bir ağızdan çocuklardan evet yanıtı alan Genç “İşte bu mutluluk bize yeter” dedi. Projenin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Genç şöyle konuştu; “Önemli olan eksiklerin tespit edilip, giderilmesi. İster yetki alanımızda olsun ister olmasın bu mesele toplumun huzuruna dayanıyor. Burada çocuklar huzursuzsa annenin de huzurlu olması mümkün değil. Tüm okullara destek olmaya çalışıyoruz. Başka yerdeki harcamalardan tasarruf ediyoruz, okullara destek oluyoruz. Önemli olan eğitim. Eğitimi olmayan toplumların kalkınması mümkün değil.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir