EğitimManşet

ŞÜKRÜ GENÇ, REŞİTPAŞA’DAKİ ZİHİNSEL ENGELLİLER OKULU ŞEHİT ÜSTEĞMEN ALİ BÜYÜKDİCLE’Yİ SİL BAŞTAN YENİLETECEK!

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 1 Nisan’da Pınar Mahallesi’nde hizmete girecek Belediye Hizmet Binası açılışının hazırlıklarını yürütürken bir yandan da belediye ekiplerinin ilçe genelinde yaptığı diğer çalışmaları denetlemeye devam ediyor. Belediye Başkanı Genç, Pazartesi günü öğle saatlerinde Reşitpaşa’da sessiz sedasız anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Genç’in, yoğun iş temposu arasında gerçekleştirdiği ziyaretin adresi, ilçe genelindeki zihinsel engellilere hizmet veren Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim Okulu’ydu.

ŞÜKRÜ GENÇ, ZİHİNSEL ENGELLİLER OKULUNU YENİLETİYOR!

67 orta ve ağır zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü okulun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu gören Başkan Şükrü Genç, geçtiğimiz günlerde okulun sil baştan yenilenmesi ve büyütülmesi için ekibine talimat verdi. 1998 yılında hizmete giren ve pek çok eksiği bulunan okul, halen çok zor şartlarda zihinsel engellilere eğitim vermeye çalışıyor. Öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin özverili çalışmasıyla eğitim alan öğrenciler, sosyalleşerek geleceğe hazırlanmaya çalışıyor.

GENÇ: “BURASI BELEDİYE BİNASINDAN DAHA ÖNEMLİ”

Sarıyer Belediyesi’nin el attığı okuldaki inşaat çalışmalarını incelemek için Reşitpaşa’ya gelen Şükrü Genç, mühendislerden okuldaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Okulun Sarıyer’e yakışır bir şekilde büyütülmesini ve modern bir hale getirilmesini isteyen Genç; “Burası 1 Nisan’da açacağımız Pınar Mahallesi’ndeki Belediye Hizmet Binası’ndan daha önemli. Bu bina zihinsel engelli çocuklarımızın geleceği için çok gerekli. Bu çocuklara ve ailelerine sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu. Belediye olarak bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Tüm eksikleri gidereceğiz, burada daha çok çocuğumuzun en iyi şekilde eğitim alabilmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Bu çocuklar bizim için çok özel, onların sorunları sadece ailelerinin değil toplum olarak hepimizin sorunu. Bu sorumluluğu hepimizin omuzlarında taşıması gerekiyor. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Öte yandan okul ziyareti sırasında Başkan Genç’e, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu da eşlik etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir