EğitimManşet

ŞÜKRÜ GENÇ, SARIYER AKADEMİ’DEKİ VELİ TOPLANTISINA KATILDI!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurulan Sarıyer Akademi’de periyodik olarak yapılan veli toplantıları devam ediyor. Sarıyer Akademi de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına hazırlanan öğrenci velileri ve ara sınıf olan 10 ve 11. sınıfların velileri için iki ayrı toplantı düzenlendi.

Akademi’de eğitim gören 580 öğrencinin notlarını, derslere katılımlarını ve sınıf içindeki davranışlarını değerlendiren öğretmenler, toplantıya katılan velilerle birebir görüştüler. TEOG sınavının temel sistemi hakkında bilgi veren Sarıyer Akademi Genel Koordinatör Yardımcısı Hatice Çağan Aslan, kurumda verilen eğitimleri ve işleyişi velilere anlattı.

Sami Görey: “En iyiye doğru gidiyoruz”

İstinye 100. Yıl Rotary Lisesi’nde yaklaşık 10 yıl matematik dersi veren ve Atatürkçü kimliği ile dikkat çeken Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, güçlü bir öğretmen kadrosuyla çocukları geleceğe hazırladıklarını belirterek; “TEOG grubunda 42 kurumla yarışıyoruz ve 5.olarak yolumuza devam ediyoruz. Belli gruplarda İstanbul’da rakibimiz kalmadı. En değerli varlığımız çocuklarımıza rehberlik yapıyoruz. Burada çocuklarımız mutlu. En iyiye doğru gidiyoruz” dedi.

Genç:“ Çocuklarımız ayaklarını yere sağlam basacaklar”

Her iki toplantıya da katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ‘Çok önemli bir süreci birlikte yaşıyoruz’ diyerek şu şekilde konuştu: “Çocuklar benim için olmazsa olmazlardan. Eğitime dair her bir damla suyun çok büyük göller oluşturduğunu biliyorum. Burası bir örnek. Tüm belediyelere burayı anlatmaya çalışıyorum. Veli bu işin en önemli yerinde. Gayret ne olursa olsun sizler olmazsanız olmaz. Paydaşlığı devam ettirmek zorundayız. Bu başarı çizgisinde özveriyle el ele vererek çocuklarımıza yardımcı olacağız. Çocuklarımız ayaklarını yere sağlam basacaklar.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir