EğitimManşet

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN ÇOCUKLARA VE TÜM VELİLERE KARNE MESAJI!

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ; “BAŞARISIZ ÇOCUK YOKTUR, DOĞRU YÖNLENDİRİLMEMİŞ ÇOCUK VARDIR”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bugün karne heyecanı yaşayacak tüm veliler ve öğrenciler için mesaj yayınladı. “Ülkemizin geleceği ve kaderi çocuklarımızın elinde” diyen Başkan Şükrü Genç, çocukları karne alacak ailelere şu tavsiyelerde bulundu; “Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onları nasıl yetiştirirsek geleceğimiz öyle şekillenecek. Her şeyin temeli eğitimdir. Ülkelerin gelişmişliğinin en büyük göstergesi eğitimdir. Eğitim, paradan daha önemlidir. Gelecekte çok daha güçlü ve sorunlarından kurtulmuş bir ülke istiyorsak çocuklarımıza şimdiden en iyi eğitimi vermek zorundayız. Sadece karneler ve notlar üzerinden çocukların başarısını değerlendirmek doğru olmaz. Karneler ve notlar nasıl olursa olsun çocuklarınıza sadece sevginizi gösterin. Küçük yaşlarda çok iyi aile sevgisi gören çocuklar gelecekte mutlaka ama mutlaka başarılı olurlar. Çocuklarınıza asla kızmayın, suçlamayın, başarılı olması için ona sadece yön gösterin, onları dinleyin, düşüncelerine ve fikrilerine değer verin. Yaşıtlarıyla asla kıyaslamayın. Unutmayın başarısız çocuk yoktur, doğru yönlendirilmemiş çocuk var. Tüm velilerimize çocuklarıyla birlikte güzel günler dilerim”

ŞÜKRÜ GENÇ; “EĞİTİM İÇİN SADECE OKULLAR YETMEZ”

Karne alacak çocuklara da seslenen Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocuklara şu tavsiyelerde bulundu; “Tatilinizi doyasıya yaşayın, tatiliniz boyunca iyice dinlenin. Unutmayın artık bilgi çağında yaşıyoruz. Eğitim için sadece okullar yetmez. Araştırmak ve sürekli öğrenmeye açık olmak gerekir. Kötü alışkanlıklardan ve yanlış arkadaşlardan uzak durun. Teknolojiyi sonuna kadar kullanın, ancak asla teknolojinin esiri olmayın. Teknoloji sizi değil, siz onu kullanın. Bilişim ve bilgisayar çağında yaşadığınızı unutmayın. Yabancı dil öğrenmeye önem verin. Dünyayı merak edin, kendinizi sürekli geliştirin, içinizdeki araştırma ruhunu kaybetmeyin. Dünyadaki gelişmeleri takip edin, her alanda kendinizi doğru bilgilerle donatmaya çalışın”

23 OCAK PAZARTESİ TATİL BAŞLAYACAK

Türkiye’de bugün milyonlarca öğrenci yarı yıl karnesi alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre yarı yıl tatili 23 Ocak pazartesi günü başlayacak, 03 Şubat Cuma günü son bulacak. Öğrenciler 15 tatilin ardından eğitimlerine devam edecek. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir