Manşet AltıSektörel

Sarıyer’de Konut Fiyatları Düştü

Türkiye Veri İşleme Merkezi araştırmasına göre, son bir yılda konut fiyatları Sarıyer’de yüzde 4,09 oranında geriledi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet gösteren Türkiye Veri İşleme Merkezi’nin (TUVİMER) araştırmasına göre, son bir yılda Sarıyer’de konut fiyatları düştü.

TUVİMER’in Yatırım Rehberi kapsamında yapılan “İstanbul’da Konut Değer Değişimi” araştırması verilerine göre, son bir yılda kentte konut fiyatlarındaki artışın önceki yıllara göre gerilediği öğrenildi.
Konut fiyatları son bir yılda Sarıyer’de yüzde 4,09 düştü.
Konut fiyatları Avcılar’da değişim göstermezken, fiyatlarda, diğer 35 ilçenin 33’ünde enflasyon oranının altında, “sınırlı” artış olduğu belirtildi.

“Konut, döviz ve enflasyona karşı güçsüz kaldı”

TUVİMER Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Ömer Türkoğlu, araştırmaya ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, İstanbul’da konut fiyatlarındaki artış trendinin bazı ilçeler için duraklama, hatta geri dönüş ve form değiştirme sinyalleri verdiğini ancak fiyattaki gerilemenin 3 ilçeyle sınırlı olduğunu ifade etti.
Türkoğlu, hain darbe girişimi, kredi notunun düşürülmesi ve referandum gibi süreçlerle Türkiye’nin yoğun bir dönemden geçtiğini vurgulayarak, “Aslında bu sıkıntılı süreçte gayrimenkul sektörünün konut ayağının ayakta kalmayı ve umut vadetmeyi başarabildiğini söyleyebiliriz.” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir