GündemManşet

23 Nisan coşkusu Sarıyer’de başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlanmaya başladı. Sarıyerli çocukların yurt içi ve yurt dışından gelen miniklere ev sahipliği yaptığı şenliklerin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

Sarıyer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir dizi etkinlikle kutluyor. Dün başlayan ve 1 hafta boyunca devam edecek olan şenlikler kapsamında; Diyarbakır, Sivas, Rize, Edirne, Bitlis, Erzincan, Mardin ve Van’ın yanı sıra Romanya, Rusya, Kosova, Ukrayna, Arnavutluk, K.K.T.C ve Makedonya’dan toplam 393 çocuk Sarıyer’de ağırlanacak.

Yöresel oyunlar sergilendi

Programın ilk gününde Kilyos Sosyal Tesisleri’ne gelen çocuklar Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem tarafından karşılandı. Odalarına yerleşen çocuklar, öğle yemeğinin ardından şenlik açılışı için hazırlıklarına başladı. Saat 18.00’da kortej ile başlayan şenlik, birbirinden renkli anlara sahne oldu. Değişik illerden ve ülkelerden gelen çocuklar,  yöresel kıyafetleriyle halk oyunları gösterileri gerçekleştirdi. Şenliğin ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı akşam yemeğine geçen minikler, grup liderleriyle yapılan tanışma toplantısıyla günü noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir